NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz chciał rozmawiać, a sportowcy odmówili? Mamy komentarz Włodzimierza Hibnera2 min na czytanie

News - Burmistrz chciał rozmawiać, a sportowcy odmówili? Mamy komentarz Włodzimierza Hibnera - myregion

Z końcem maja osiem klubów sportowych, którym burmistrz Włodzimierz Hibner obniżył dotacje na działalność w tym roku, wystosowało do niego list z prośbą o spotkanie. Finalnie do rozmów nie doszło, a sprawa stanęła na ostrzu noża. Dziś wiadomo, że NAP Nowy Tomyśl nie dostanie żadnych pieniędzy, chyba że klub odda klucze do pomieszczeń, które zajmuje. Taki warunek stawia Włodzimierz Hibner, który komentuje nam ostatnie wydarzenia związane z przyznanymi dotacjami. 

Jak tłumaczy burmistrz, 18 czerwca odpowiedział na pismo, które otrzymał z końcem maja od ośmiu klubów, których przedstawiciele prosili o spotkanie. – Zwróciłem się z prośbą o doprecyzowanie tematów i uszczegółowienie zagadnień, jakie przedstawiciele tych klubów chcieli ze mną omówić. Poprosiłem o przesłanie przez poszczególne kluby informacji w tym zakresie do 30 czerwca. Na moje pismo wpłynęła tylko jedna (!) odpowiedź na ośmiu adresatów. Tym samym spotkanie stało się bezprzedmiotowe – zaznacza Włodzimierz Hibner. Wyjaśnia także, że skierował wspomniane pismo, gdyż w kraju obowiązywało i obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego i zalecana była i jest izolacja społeczna. – Dlatego po zapoznaniu się z zagadnieniami podjąłbym decyzję dotyczącą zorganizowania spotkań w mniejszych grupach lub udzieliłbym pisemnej odpowiedzi na zadane pytania – tłumaczy burmistrz Nowego Tomyśla. 

Do spotkania jednak nie doszło, a konflikt, zwłaszcza pomiędzy urzędem a akademią, osiągnął już takie rozmiary, że skończy się w sądzie. Jak informowaliśmy, chodzi o pomieszczenia przy stadionie, które klub zajmuje. Zdaniem burmistrza – bezprawnie, zdaniem klubu – zgodnie z tym, co burmistrz przed laty obiecał. – Że nas nie wyrzuci – mówił nam niedawno prezes NAP-u, Piotr Kostecki. Włodzimierz Hibner podkreśla jednak, że stroną sporu sądowego nie jest urząd, a nowotomyski ZGM. – Tam proszę kierować pytania – kończy włodarz. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News