NewsNOWY TOMYŚLWIDEO

Budowlani Całus podsumowują zwycięstwa. Zawodnicy świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski LZS2 min na czytanie

News - Budowlani Całus podsumowują zwycięstwa. Zawodnicy świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski LZS - myregion

Budowali Całus Nowy Tomyśl w ostatni weekend liczną grupą swoich zawodników udali się do Zamościa, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski stowarzyszeń LZS.

Budowlani Całus podsumowują ostatnie zwycięstwa

Opublikowany przez MyRegion.pl Piątek, 28 sierpnia 2020

Pierwszego dnia zmagań na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu zawodniczki dzielnie walczyły, jednak jedynie Patrycji Górnej udało się zakończyć swoją kategorię na podium. Zajęła ona drugie miejsce i trzykrotnie pobiła swoje rekordy życiowe.

Drugiego dnia mistrzostw na pomoście zameldowało się 18 naszych zawodników. Tego dnia zmagania rozpoczęli także chłopcy. Warto podkreślić znakomity występ Pauliny Michalskiej, która wyrwała w dwuboju 119 kg i zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej, wyprzedzając drugą zawodniczkę o 14 kg. Srebro wywalczyła Martyna Rosolska i Adrian Krupa, który przegrał złoto o 1 kg!

Trzeci dzień przyniósł kolejne sukcesy ekipy LKS „Budowlani-Całus”. Złoto w kategorii 81 kg do lat 15 zdobył Kacper Dziamski. Jego wynik to 221 kg w dwuboju. Ponadto dwa srebra zdobyli Adrian Haładuda w kategorii 61 kg do lat 15 oraz Kacper Lemański w kategorii 73 kg do lat 15. Ich wyniki w dwuboju to odpowiednio 162 kg i 156 kg. Brąz do domu przywiezł także Sergiusz Wójcik, który startował tak jak Haładuda w kategorii 61 kg do lat 15. Jego wynik w dwuboju to 159 kg. Zatem w tej kategorii nasi zawodnicy zajęli dwa z trzech miejsc podium, a tuż za podium uplasował się Dawid Lisiak. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Ostatni, czyli czwarty dzień to start naszego ostatniego zawodnika, tj. Szymona Lisiaka, który zdobył brązowy medal w kategorii +102 kg do lat 17. Jego wynik w dwuboju to 250 kg. Podczas niedzielnego podsumowania ogłoszono również klasyfikację klubową i wojewódzką. W klasyfikacji klubowej wygrał LKS „Budowlani-Całus” (zdobył 147 punktów) i to z miażdżącą przewagą, gdyż kolejny zespół w tabeli zdobył 93 punkty. W klasyfikacji wojewódzkiej, po raz pierwszy w historii, pierwsze miejsce zdobyło województwo wielkopolskie, przy ogromnym udziale naszych zawodników.

Więcej informacji w naszym materiale wideo z konferencji prasowej, którą zorganizował wczoraj klub.