NewsNOWY TOMYŚLWIDEO

Budowlani Całus podsumowują zwycięstwa. Zawodnicy świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski LZS2 min na czytanie

News - Budowlani Całus podsumowują zwycięstwa. Zawodnicy świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski LZS - myregion

Budowali Całus Nowy Tomyśl w ostatni weekend liczną grupą swoich zawodników udali się do Zamościa, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski stowarzyszeń LZS.

Pierwszego dnia zmagań na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Zamościu zawodniczki dzielnie walczyły, jednak jedynie Patrycji Górnej udało się zakończyć swoją kategorię na podium. Zajęła ona drugie miejsce i trzykrotnie pobiła swoje rekordy życiowe.

Drugiego dnia mistrzostw na pomoście zameldowało się 18 naszych zawodników. Tego dnia zmagania rozpoczęli także chłopcy. Warto podkreślić znakomity występ Pauliny Michalskiej, która wyrwała w dwuboju 119 kg i zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej, wyprzedzając drugą zawodniczkę o 14 kg. Srebro wywalczyła Martyna Rosolska i Adrian Krupa, który przegrał złoto o 1 kg!

Trzeci dzień przyniósł kolejne sukcesy ekipy LKS „Budowlani-Całus”. Złoto w kategorii 81 kg do lat 15 zdobył Kacper Dziamski. Jego wynik to 221 kg w dwuboju. Ponadto dwa srebra zdobyli Adrian Haładuda w kategorii 61 kg do lat 15 oraz Kacper Lemański w kategorii 73 kg do lat 15. Ich wyniki w dwuboju to odpowiednio 162 kg i 156 kg. Brąz do domu przywiezł także Sergiusz Wójcik, który startował tak jak Haładuda w kategorii 61 kg do lat 15. Jego wynik w dwuboju to 159 kg. Zatem w tej kategorii nasi zawodnicy zajęli dwa z trzech miejsc podium, a tuż za podium uplasował się Dawid Lisiak. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Ostatni, czyli czwarty dzień to start naszego ostatniego zawodnika, tj. Szymona Lisiaka, który zdobył brązowy medal w kategorii +102 kg do lat 17. Jego wynik w dwuboju to 250 kg. Podczas niedzielnego podsumowania ogłoszono również klasyfikację klubową i wojewódzką. W klasyfikacji klubowej wygrał LKS „Budowlani-Całus” (zdobył 147 punktów) i to z miażdżącą przewagą, gdyż kolejny zespół w tabeli zdobył 93 punkty. W klasyfikacji wojewódzkiej, po raz pierwszy w historii, pierwsze miejsce zdobyło województwo wielkopolskie, przy ogromnym udziale naszych zawodników.

Więcej informacji w naszym materiale wideo z konferencji prasowej, którą zorganizował wczoraj klub.