GRODZISKNews

Budowanie więzi w małżeństwie. Parafia z Grodziska zachęca do udziału w rekolekcjach2 min na czytanie

GRODZISK - Budowanie więzi w małżeństwie. Parafia z Grodziska zachęca do udziału w rekolekcjach - myregion

Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim wraz z fundacją Tota Tua i wspólnie z Archidiecezjalnym Duszpasterstwem Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach pt. Rodzina 33, których celem jest odnowienie lub pogłębienie duchowości małżonków i rodzin.

– Przeżywając Rok Rodziny i wpatrując się w postać Świętego Józefa chcemy odbudowywać i umacniać więź małżonków z Bogiem oraz między sobą, a także ukazywać parafię jako „drugą rodzinę” i formować się do służby w Kościele. Chcemy również pogłębić świadomość roli rodziny w kształtowaniu powołań do życia kapłańskiego i zakonnego oraz ożywić ruchy, wspólnoty, a także inicjatywy, których charyzmatem jest troska o małżeństwo i rodzinę – zachęcają księża ze Wspólnoty Ojców Filipinów, która prowadzi parafię w Grodzisku.

Rekolekcje można odbyć indywidualnie, nie wychodząc z domu, albo we wspólnocie, gromadząc się np. w świątyni. Sposób ich przeżycia i ich codzienna treść podawana będzie na stronie internetowej: www.rodzina33.pl lub na kanale YouTube: Tota Tua TV. Rekolekcje rozpoczną się jutro (21.11.) i potrwają do 23 grudnia. Są adresowane do małżonków, ale przygotowano także materiały dla dzieci, aby ten czas mogli przeżywać wszyscy członkowie rodziny.

Rekolekcje zostaną zainaugurowane mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu, jutro o godz. 11.30. Transmisja będzie dostępna TUTAJ. Uroczyste zakończenie połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie mieć miejsce 26 grudnia o godz. 15 w Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu. W farze grodziskiej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich zaplanowano podczas mszy św. o godz. 12.30.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK