NewsWOLSZTYN

Budowali żłobek w Nowym Tomyślu, mieli budować w Wolsztynie. Ale rezygnują1 min na czytanie

News - Budowali żłobek w Nowym Tomyślu, mieli budować w Wolsztynie. Ale rezygnują - myregion

Konsorcjum OBUD z Grodziska Wielkopolskiego wycofało się z budowy żłobka w Wolsztynie. Firma złożyła ofertę na kwotę 4 mln 687 tys. 310 zł brutto i była najtańsza spośród wszystkich sześciu oferentów.

Drugą co do ceny ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Arkadiusza Kałdońskiego z Wolsztyna, które wyceniło roboty na kwotę o prawie 1 mln zł wyższą, bo na 5 mln 667 tys. 723 zł brutto i jak mówi przewodniczący rady miejskiej – Jarosław Adamczak, to najprawdopodobniej tej firmie miasto zaproponuje teraz budowę.

Trzeba jednak znaleźć w budżecie dodatkowe środki na ten cel. Pierwotnie miasto miało przeznaczyć na budowę żłobka 5 mln 445 tys zł. Stąd w pierwotnym projekcie uchwały (11.02.) dotyczącej zmiany w budżecie gminy zapisane zostało zmniejszenie środków na ten cel o 700 tys. zł. Uchwała miała być procedowana w środę (24.02.), ale teraz pieniędzy jest o 222 tys. zł za mało. – Stąd drugi projekt zawierający przesunięcie 280 tys. zł z wolnych środków. Przed jutrzejszą sesją zajmie się nim komisja budżetowa – wyjaśnia przewodniczący Adamczak.

Przypomnijmy, że firma OBUD, która miała budować żłobek w Wolsztynie, rozbudowywała ten w Nowym Tomyślu, gdzie zapłacono jej więcej niż przewidywała umowa. Na roboty dodatkowe wydano ponad 560 tys. zł. To od miesięcy budzi wątpliwości u części radnych, w tym Tomasza Antuszewskiego, który dopytuje o inwestycję Włodzimierza Hibnera. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

EI

Podziel się informacją ...
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News