GRODZISKNews

Broń myśliwska i luneta w oświadczeniu radnego. Sprawdzamy, jakim majątkiem dysponują radni z Kamieńca2 min na czytanie

GRODZISK - Broń myśliwska i luneta w oświadczeniu radnego. Sprawdzamy, jakim majątkiem dysponują radni z Kamieńca - myregion

Przyglądamy się oświadczeniom majątkowym radnych, tym razem pod lupę bierzemy przedstawicieli z gminy Kamieniec. Jak wynika ze złożony przez nich dokumentów, prawie wszyscy radni mają oszczędności, a wyjątkiem jest Zygmunt Olszak. Co do pozostałych, kwoty odłożonej gotówki są różne, od 1 tys. zł (Szymon Szymczak) do blisko 70 tys. zł (Karol Kasperski). Po środku stawki plasują się Dorota Łembicz i Roman Bosy (po 32 tys. zł). O ile oszczędności radnych do najwyższych nie należą, to tyle trzeba zauważyć, że większość z nich nie ma żadnych kredytów, poza dwoma wyjątkami. Bartosz Roesler musi spłacić jeszcze 1,6 tys. zł, Ilona Lobka 23 tys. zł. 

Czterech radnych nie ma zapisanych na siebie żadnych nieruchomości. Są to przewodniczący Stefan Strażyński oraz Krzysztof Bartkowiak, Szymon Szymczak i Zygmunt Olszak. W największym domu mieszka Krzysztof Adamczak, który 240-metrową nieruchomość wycenił na 230 tys. zł. Najmniejszą przestrzeń ma Danuta Gabryelska (40 mkw.) Pięciu radnych ma również gospodarstwa rolne, Ilona Lobka posiada dwie działki. Zarobki rajców do najniższych nie należą, a najwięcej zarabia Karol Kasperski. Tylko z tytułu umowy o pracę ma 107 tys. zł rocznie, a do tego trzeba doliczyć 6 tys. zł diety radnego i 21 tys. za wynajem mieszkania. Drugi na liście najlepiej zarabiających jest Bartosz Roesler z 79 tysiącami. Najmniejsze dochody osiągają z kolei Stanisław Nowak (18 tys. zł emerytury), Stanisław Włodarkiewicz (13 tys. zł emerytury) oraz Jan Szczepaniak (15 tys. zł emerytury). Warto dodać, że aż ośmiu radnych to emeryci. 

Radni z Kamieńca nie mają nowych samochodów. Najnowszym, bo z 2011 roku, dysponuje Stanisław Nowak. Z kolei Roman Bosy ma dwie osobówki, a do tego kombajn, ciągnik oraz ładowarkę. W oświadczeniach majątkowych samochody posiadające wartość powyżej 10 tys. zł wpisuje się w rubrykę „Składniki mienia ruchomego”. Należy tam również wpisać inne przedmioty, przekraczające pod względem wartości wymienioną sumę. Tak zrobił Bartosz Roesler, który odnotował, że posiada broń myśliwską i lunetę. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK