NewsNOWY TOMYŚL

Brawa dla Piotra Kudłaszyka z LKS Budowlani Całus! Wywalczył srebrny medal Pucharu Polski i pobił rekordy życiowe1 min na czytanie

News - Brawa dla Piotra Kudłaszyka z LKS Budowlani Całus! Wywalczył srebrny medal Pucharu Polski i pobił rekordy życiowe - myregion

Zawody rozegrano kilka dni temu w Gdańsku. Kudłaszyk jako jedyny zawodnik zaliczył wszystkie sześć podejść. W rwaniu zaliczył kolejno 133 kg, 137 kg i 140 kg, w drugiej i trzeciej próbie poprawiał rekord życiowy. Natomiast w podrzucie 165 kg, 170 kg i 175 kg, gdzie w ostatniej próbie również poprawił życiówkę. Tym samym poprawił swój rezultat z tej imprezy z zeszłego roku, kiedy w Nowym Tomyślu zajął trzecie miejsce. W pucharze spotka się najlepszymi zawodnikami w kraju z różnych kategorii wagowych. Przelicznik pozwala im rywalizować na równi.

– Spokojnie można powiedzieć, że jest w tej chwili drugim zawodnikiem w kraju, choć na zawodach zabrakło Krzysztofa Michalskiego, który wywalczył kwalifikację olimpijską na zawodach zabrakło – mówi Jerzy Nowak, prezes LKS Budowlani Całus,

W listopadzie zawodnika Budowlanych czekają jeszcze Mistrzostwa Polski do 23 lat i rywalizacja seniorów oraz start w pierwszej lidze, gdzie sztangiści będą walczyć o miejsce w pierwszej trójce. Z powodu pandemii w tym roku odwołano wszystkie zawody na poziomie europejskim i światowym.