NewsWOLSZTYN

Brak wolnych terminów szczepień! To świadczy o zainteresowaniu1 min na czytanie

News - Brak wolnych terminów szczepień! To świadczy o zainteresowaniu - myregion

Mieszkańcy, którzy chcieliby się zaszczepić przeciwko Covid-19 mają problem ze znalezieniem terminu. – Strona www.pacjent gov.pl, przez którą chciałam się zarejestrować w ogóle nie pokazuje terminów szczepień w szpitalu w Wolsztynie. Czy oni szczepią, czy nie? – pyta Czytelniczka. – Program do rejestracji pokazał mi najbliższą lokalizację w Grodzisku Wielkopolskim, a ja nie mogę tam pojechać – dodaje.

Dyrektor szpitala zapewniał dziś (6.05.), że punkt szczepień populacyjnych działa, nie ma problemu z dostawami, a szczepiących się osób jest bardzo dużo. W środę (5.05.) zaszczepionych zostało 300 osób, a dzisiaj przed południem 150. Natomiast jutro i pojutrze zaszczepionych zostanie nawet 600 osób. Faktem jest, że dziś (6.05.) ok. godz. 14. elektroniczny system rejestracji pokazywał w Wolsztynie tylko jeden wolny termin – wtorek (11.05.) i możliwość zaszczepienia się wyłącznie preparatem AstraZeneca.

Właśnie we wtorek ruszy w Wolsztynie punkt szczepień masowych i na początek dostanie 200 dawek szczepionki pierwszego dnia i po 140 dawek na środę i czwartek (12 i 13.05), co oznaczałby, że szczepić będzie mniej osób, niż punkt populacyjny. – Będziemy szczepić tyle osób, ile dostaniemy szczepionek. Więcej się nie da – tłumaczy Jacek Skrobisz. Masowe punkty szczepień zostały utworzone na podstawie zarządzenia wojewody, bez zdania racji organizatorów, czyli w tym przypadku starosty i dyrektora szpitala.

Jak powiedział nam starosta Skrobisz, w najbliższym czasie w Wolsztyńskim punkcie szczepień nadal stosowany będzie preparat AstraZeneca. – Pfizer też ma do nas dotrzeć, ale trudno powiedzieć kiedy – mówi starosta. Część zainteresowanych szczepieniem to zniechęca, ale jak widać, chętnych nie brakuje.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News