NewsWOLSZTYN

Biegły nie określił przyczyny zgonu mieszkańca Bucza. Potrzebne są kolejne badania próbek pobranych podczas sekcji1 min na czytanie

News - Biegły nie określił przyczyny zgonu mieszkańca Bucza. Potrzebne są kolejne badania próbek pobranych podczas sekcji - myregion

Prokuratura Rejonowa w Kościanie otrzymała już wyniki sekcji zwłok 83-letniego mieszkańca Bucza, który zaginał w kwietniu, a jego ciało znalezione zostało kilka dni później w kompleksie leśnym na terenie leśnictwa Błotkowo koło Leszna przez przypadkową osobę. 

Jak poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Kościanie – Rafał Wojtysiak, na podstawie przeprowadzonych oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok biegły nie stwierdził widocznych oznak udziału osób trzecich, ale nie był też w stanie jednoznacznie określić przyczyny zgonu. – Stąd decyzja o wykonaniu dalszych badań toksykologicznych i histopatologicznych narządów wewnętrznych ciała zmarłego próbek pobranych podczas sekcji – wyjaśnia prokurator Wojtysiak. Badania zostały już zlecone, a próbki wysłane do Zakład Medycyny Sądowej w Poznaniu. Ich wyniki znane będą najwcześniej za miesiąc. 

– Nawet jeśli lekarz nie stwierdzi udziału osób trzecich, postępowanie nie zostanie umorzone – podkreśla Rafał Wojtysiak. Sprawę określa jako nieoczywistą i budzącą wątpliwości śledczych, bo ciało znaleziono w lesie, w samochodzie, w nienaturalnej pozycji. – Nie można na tej podstawie stwierdzić czy było to samobójstwo czy nie zwłaszcza, że w dotychczasowym protokole też nie ma odpowiedzi na te pytania. Śledztwo z urzędu prowadzone jest w kierunku namowy do samobójstwa i udzielenia pomocy w targnięciu się na życie, jednak jak dotąd nikt nie jest podejrzewany o przyczynienie się do śmierci 83-latka.

EI

Podziel się informacją ...
 • 13
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  13
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News