FOTONewsNOWY TOMYŚL

Biegiem, rowerami i z kijkami. Trwa kolejny festyn dla Mai Tomczak. Mama: Dziękuję!4 min na czytanie

FOTO - Biegiem, rowerami i z kijkami. Trwa kolejny festyn dla Mai Tomczak. Mama: Dziękuję! - myregion

W Nowym Dworze (gm. Zbąszyń) odbywa się dziś kolejna charytatywna impreza dla kilkunastomiesięcznej Mai Tomczak – zbąszynianki zmagającej się z SMA. Rodzice dziewczynki od Maja zbierają pieniądze na terapię genowej, która da Mai szansę na znaczną poprawę jej zdrowia. Obecnie terapia nie jest refundowana, a jak informowało nas niedawno Ministerstwo Zdrowia, ważą się losy tego, czy będzie. – Zdecydują o tym eksperci – przekazała nam również Kancelaria Prezydenta RP. 

Dzisiejsza impreza zgromadziła miłośników aktywności sportowej. Tuż przed biegiem zorganizowano profesjonalną rozgrzewkę, a w międzyczasie – dla najmłodszych – animacje i zabawy. Każdy ma szansę wziąć udział w loterii, gdzie losowanie zaplanowano na nieco późniejsze godziny. Jak mówi nam jedna z organizatorek Daria Józefowska, zaangażowanie w imprezę sponsorów przekroczyło wyobrażenia. – Obecnie trudno ich wszystkich wymienić, ale wszystkim z całego serca dziękujemy! – mówi Daria Józefowska. 

Na starcie głównego biegu stanęło kilkudziesięciu zawodników, którzy mieli do pokonania pięć kilometrów. Tuż za nimi wyruszyli miłośnicy nordic walking, a nawet… strażacy w pełnym umundurowaniu czy mamy z wózkami. Jak mówi nam mama Mai Natalia, obecnie córka zmaga się z ospą, wcześniej przeszła infekcje. – Dlatego ma chwilową przerwę w ćwiczeniach – przyznaje pani Natalia. Podkreśla, że razem z mężem nie ustają w zbiórce pieniędzy i są wdzięczni wszystkim, którzy ich w tym wspierają. Obecnie stan konta wynosi ponad 2 mln zł, co oznacza, że brakuje jeszcze około 6,5 miliona

ŁR

Aby pomóc, kliknij TUTAJ>>>

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO