NewsREGION

#BIEGAMYna102 w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim!2 min na czytanie

News - #BIEGAMYna102 w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim! - myregion

Przekonaliśmy się już, że 2020 to szczególny rok. Wymaga on także szczególnych rozwiązań w zakresie uczczenia pamięci bohaterów Powstania Wielkopolskiego, które 27 grudnia będzie obchodziło 102 rocznicę.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego rozpoczął akcję, w której każdy będzie mógł na sportowo uczcić pamięć bohaterów z 1918 roku. W całej Wielkopolsce tworzy się wielka drużyna biegaczy. Każdy kto przyłączy się do wspólnego biegu z okazji rocznicy Powstania znajdzie się w pamiątkowej galerii na stronie 27grudnia.pl

Akcja polega na przebiegnięciu symbolicznego dystansu minimum 1918 metrów i potrwa od 3 do 20 grudnia. 

Jak dołączyć do akcji?

Każdy może wziąć w niej udział. Wystarczy w wybranym przez siebie dniu oraz godzinie i przestrzeni między 3 a 20 grudnia pobiec w terenie, na bieżni, uprawiać nordic walking lub po prostu wyznaczony dystans przejść indywidualnie lub z rodziną. Aktywności należy zarejestrować przy użyciu dowolnej aplikacji telefonicznej. W trakcie wykonywania zadania należy zrobić sobie zdjęcie, najlepiej dodatkowo oddać hołd bohaterom poprzez nawiązanie czy to w stroju, jego symbolice lub kolorystyce do Powstania Wielkopolskiego by jak najlepiej uczcić jego 102 rocznicę. Po ukończonym biegu za pomocą ankiety znajdującej się na stronie 27grudnia.pl należy pokazać wynik z widoczną datą oraz czasem i dystansem pokonanym (najlepiej zrobić screena z aplikacji). Dzięki formularzowi możesz także przesłać zdjęcie z trasy i dołączyć do wielkiej galerii uczestników akcji #BIEGAMYna102. Galeria zostanie opublikowana na stronie dokładnie w dniu rocznicy powstania, czyli 27 grudnia. 

-Wierzę, że w naszym biegu weźmie udział nawet więcej osób niż w tradycyjnym. I cieszę się, że pamięć o naszym powstaniu będzie widoczna w przestrzeni publicznej 20 dni, a gdy nadesłane filmy z zarejestrowanym biegiem trafią na stronę www.27grudnia.pl – jeszcze przez wiele miesięcy daleko od granic Wielkopolski. Zachęcam wszystkich – pobiegnijmy razem, bo przecież #BIEGAMYna102. – zachęca do udziału w akcji Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Do akcji przyłączają się także znane osobowości ze świata sportu. Ambasadorką „biegania na 102” jest między innymi Patrycja Wyciszkiewicz, mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni Świata w sztafecie 4×400 metrów. By oddać hołd bohaterom powstania pobiegnie także Magda Linette, utytułowana poznańska tenisistka. 

Ty także możesz dołączyć do gwiazd i wziąć udział w akcji #BIEGAMYna102!

MW

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News