NewsREGION

Biedronka, Lidl i McDonald’s przepraszają klientów. W produktach zawierających rukolę wykryto bakterie salmonelli1 min na czytanie

News - Biedronka, Lidl i McDonald’s przepraszają klientów. W produktach zawierających rukolę wykryto bakterie salmonelli - myregion

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował dziś komunikat dotyczący wycofania ze sprzedaży wskazanych partii rukoli i produktów zawierających rukolę ze względu na wykrycie w nich bakterii salmonelli. Chodzi o produkty firmy Eisberg, które trafiają do takich marketów jak Biedronka, Lidl czy do restauracji McDonald’s. 

GIS wymienia, że chodzi o partie rukoli wyprodukowanie w dniach od 1 do 6 września, pakowane po 100 gram, partie miksów z rukolą wyprodukowanych w dniach od 31 sierpnia do 7 września, miksów z burakiem wyprodukowanych w dniach od 1 do 5 września i rukoli pakowanej po 500 gram wyprodukowanej 30 sierpnia. Wśród produktów wycofywanych ze sprzedaży są jeszcze: toscana pakowana po 500 i 170 gram i rukola niemyta pakowana po 500 gram. 

Komunikaty o wycofaniu wymienionych produktów wydały już wszystkie sieci, do których trafiły. Markety apelują także do klientów, którzy zdążyli je kupić, by dokonały ich zwrotu. – Przepraszamy wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazane produkty, za zaistniałą sytuację i zapewniamy, że grono specjalistów każdego dnia dba o bezpieczeństwo oferowanych artykułów – napisał w komunikacie Lidl. Z kolei Biedronka podkreśliła, że przeprasza za niedogodności, które wynikły z tej sytuacji i zaznaczyła, że dobro konsumentów jest dla sieci najważniejszym priorytetem. McDonald’s podał natomiast, że wymienione produkty były dostarczane do restauracji znajdujących się na terenie województw dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News