NewsNOWY TOMYŚL

Bibliotekarki promowały ekologiczne środki transportu. Akcja trwa w całej Europie3 min na czytanie

News - Bibliotekarki promowały ekologiczne środki transportu. Akcja trwa w całej Europie - myregion

Czwartkowe popołudnie, 16 września, na skwerze przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Tego dnia bibliotekarki zachęciły dzieci i ich rodziców do przyłączenia się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizowanej nie tylko w Nowym Tomyślu, ale również w całej Polsce i Europie. 

Jest to znacząca inicjatywa Komisji Europejskiej, zachęcająca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Kampania ETZT trwa od 16 do 22 września każdego roku. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mobilnościowych mieszkańców. Nowotomyskie bibliotekarki postawiły tego dnia na aktywność fizyczną, kontakt z naturą i doskonalenie umiejętności programowania. Dzieci i ich rodzice wzięli udział w Rodzinnym Biegu z Przeszkodami, uczyli się programowania robotów Photon, poznawali przyrodę na Eko-pikniku z leśniczym Leśnictwa Bolewice – Zbysławem Ludwiczakiem i tańczyli energetyczną zumbę z Maritą Piechowiak. 

Ekologiczna impreza była idealną sposobnością do znakowania rowerów i hulajnóg przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, a kończące się lato było okazją do rozstrzygnięcia konkursu dla dzieci: „Wakacyjne domino” oraz wręczenia dyplomów dla dzieci, biorących udział w projekcje: „Mała książka – wielki człowiek”. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News