NOWY TOMYŚL

Biblioteka w Nowym Tomyślu wznawia działalność w nowej formie1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Biblioteka w Nowym Tomyślu wznawia działalność w nowej formie - myregion

Od wczoraj (5.05.) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu wznowiła swoją działalność. – Choć jeszcze w ograniczonym zakresie, to mamy nadzieję, że jest to dobra wiadomość dla osób, którym wyczerpały się zapasy domowych biblioteczek – mówi Lucyna Kończal-Gnap, dyrektorka biblioteki w Nowym Tomyślu. 

Pozostałe filie (Czytelnia i Ośrodek Wiedzy o Regionie) nadal będą zamknięte, a o ich uruchamianiu będziemy informować – informuje dyrektor biblioteki. 

Kilka zasad dotyczących bezpieczeństwa panujących w bibliotece:

Obsługiwani będą wyłącznie czytelnicy już wcześniej zapisani, a zamówienia realizowane będą na zasadzie „książka na zamówienie”. Zamówić je można przez https://nowytomysl.bibliotekant.pl/ lub na stronie www.bibliotekant.pl, a także telefonicznie i mejlowo (dla dzieci i młodzieży tel. 61 44 21 274; mejl: strefakoloru@bibliotekant.pl); (dla dorosłych tel. 61 44 21 276 ; mejl:wypozyczalnia@bibliotekant.pl). Przy zamówieniach telefonicznych i mejlowych wymagany jest numer karty czytelnika. 

Obowiązują także limity wypożyczeń: 5 egzemplarzy – książek/audiobooków mogą wypożyczyć dorośli, a dzieci 10 egzemplarzy książeczek dziecięcych i młodzieżowych. Wypożyczane książki i audiobooki są bezpieczne. Nie wolno ich dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Za zniszczone wskutek takich zabiegów książki i audiobooki pobierane będą opłaty w wysokości ich ceny rynkowej. 

W przypadku problemu z zamówieniem można dzwonić od 9 do 19 pod numery: 61 44 21 276 lub 61 44 21 274 
JG

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL