NewsNOWY TOMYŚL

Bez kibiców i otoczki. Tak wygląda sport w czasie pandemii, ale zawodnicy są spragnieni rywalizacji2 min na czytanie

News - Bez kibiców i otoczki. Tak wygląda sport w czasie pandemii, ale zawodnicy są spragnieni rywalizacji - myregion

Na plaży w Zbąszyniu odbył się w sobotę i niedzielę pierwszy w czasach pandemii turniej w siatkówkę plażową. Jednak czy po tak długiej przerwie byli chętni, aby brać udział w sportowej rywalizacji? 

Przypomnijmy, iż choćby amatorskie ligi piłkarskie zostały już zakończone. Amatorski sport został nieco zapomniany, jednak teraz budzi się ze snu. Jednym z pierwszych miast, który zdecydował się na organizacje turniejów jest Zbąszyń. Tydzień temu grano w tenisa, teraz przyszedł czas na popularną tutaj siatkówkę plażową.

Zapisy na turniej odbywały się tylko internetowo. To pierwsza zmiana związana z panującą pandemią. – W dwa dni zamknęliśmy listę zgłoszeń. Ludzie są tak spragnieni sportu, iż mieliśmy chętnych jeszcze więcej. Zawodnicy dzwonili, pytali. Obowiązują nas jednak przepisy i wszystkich chętnych zaprosić nie możemy – mówi Tomasz Szczechowicz, Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu. Z uwagi na pandemią impreza rozbita była na dwa dni. Zgłosił się komplet chętnych – czyli 36 par. 

Turniej różnił się od tych rozgrywanych przed rokiem. Zabrakło na nim kibiców. Teren został oznaczony i wstęp na niego mieli tylko zawodnicy. – Obowiązywały odstępy, nie było stref wspólnych, nie było gastronomi. Zawodnicy na starcie dostali butelkę wody. Była obowiązkowa dezynfekcja czy to rąk, czy to piłek. Możemy robić wydarzenia do 150 osób i korzystamy z tego – dodaje Tomasz Szczechowicz. Dekoracje zwycięzców także były skromniejsze. Turniej odbył się bez całej otoczki jaka zawsze towarzyszy tego typu imprezom. Liczył się tylko i wyłącznie sport. Wydarzenie przyciągnęło do Zbąszynia sportowców nie tylko z gminy – byli siatkarze z Poznania, Wrocławia czy Międzyrzecza. 

Turniej wygrali: Julia Obuda i Paulina Teszner (kat. Dziewczynki), Adam Janikowski i Szymon Matuszewski (kat. chłopcy), Hubert Kostera i Jakub Hajduk (kat. Zbąszyń), Monika Gajtkowska i Damian Marcjan (kat. Mixtów). 

Wydarzenie może się odbyć, ponieważ liczba osób nie przekroczy 150. Kiedy wrócą jakże popularne biegi lub inne większe imprezy? Tego na razie nie wie nikt. Kolejna sportowa impreza na plaży w Zbąszyniu już 1 sierpnia. Wtedy rozegrany zostanie turniej w piłkę nożną plażową.

MP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News