NOWY TOMYŚL

Będzie więcej miejsc na osiedlu Batorego. Trwa przebudowa parkingu1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Będzie więcej miejsc na osiedlu Batorego. Trwa przebudowa parkingu - myregion

Od kilku tygodni trwają prace związane z przebudową parkingu na jednym z nowotomyskich osiedli. Dzięki inwestycji liczba miejsc parkingowych ma się zwiększyć, choć nieznacznie. Inny będzie także układ całego parkingu. 

Krzysztof Grzelak, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, zdaje sobie sprawę, że parkingi przy blokach to temat często poruszany przez mieszkańców. Zaznacza, że nie sposób jednak zapewnić miejsc wszystkim, choć są podejmowane działania, aby było lepiej. Przykładem jest wspomniana przebudowa, która pochłonie około 400 – 500 tys. zł. Ostateczna kwota będzie jednak znana z końcem kwietnia, bo wtedy inwestycja ma się zakończyć.

Pierwotnie zakładano, że prace rozpoczną się w grudniu, ale zdecydowano, aby zacząć szybciej, bo prowadzenie prac zimą mogłoby spowodować ich wstrzymanie ze względu na pogodę. – Nie chcieliśmy do tego dopuścić, bo miejsca parkingowe są pilnie potrzebne – tłumaczy Krzysztof Grzelak. Zaznacza, że inwestycja na os. Batorego jest pierwszą tego rodzaju od kilku lat. Wcześniej przebudowywano m.in. parking na os. Północ.

Zastępca prezesa przyznaje, że mieszkańcy osiedli Batorego i Północ pytają czasem, czy jest możliwość wykupienia miejsca, albo zamontowania szlabanów. Miałyby one zapobiec parkowaniu osobom, które nie mieszkają w blokach spółdzielni. Takiej możliwości jednak nie ma. – Nie możemy zrobić tak, że bogatsi będą mieli gdzie parkować, a ci, których nie stać na wykupienie miejsca, już nie. Ponadto montaż szlabanów i samo sprawdzanie, czy parkują faktycznie mieszkańcy, także jest nie do zrealizowania. Nie sposób bowiem zweryfikować, czy samochód na obcych rejestracjach faktycznie należy do osoby spoza Nowego Tomyśla – podsumowuje Krzysztof Grzelak. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL