NewsWOLSZTYN

Będzie sygnalizacja świetlna na jednym z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w mieście1 min na czytanie

News - Będzie sygnalizacja świetlna na jednym z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w mieście - myregion

Znajdujące na skrzyżowaniu ulic Drzymały i Komorowskiej jest niedostatecznie oświetlone. Komisja, która wiosną kontrolowała przejścia dla pieszych na terenie powiatu wskazała je jako jedno z tych, które wymagają uwagi.

Budowa sygnalizacji ma kosztować 285 tys. zł. Znaczna część z tej kwoty to dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego w ramach programu poprawy bezpieczeństwa, a na resztę składają się powiat i gmina. Trzy kolejne przejścia, które czekają na pilną interwencję są na ul. Lipowej przy skrzyżowaniu z Energetyczną oraz dwa w Komorowie – przed trafostacją i przy cmentarzu. Lada moment powiat podpisze z województwem umowę na dofinansowanie także i tych inwestycji.

Radny Michał Nowak zapowiada także złożenie interpelacji w sprawie kolejnych przejść dla pieszych, które w jego ocenie wymagają poprawy bezpieczeństwa. Wszystkie znajdują się w obrębie DW 305 w kierunku z Wolsztyna do Berzyny. Pierwsze w okolicy PGK, drugie w ciągu ścieżki rowerowej na wjeździe na stację benzynową, a trzecie przy oczyszczalni ścieków.

EI

Fot. Archiwum redakcji

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News