NewsWOLSZTYN

Będzie gruntowny remont przedszkola i więcej miejsc dla dzieci. Prace ruszą w czerwcu1 min na czytanie

News - Będzie gruntowny remont przedszkola i więcej miejsc dla dzieci. Prace ruszą w czerwcu - myregion

Gmina Wolsztyn rozpisała przetarg na rozbudowę i przebudowę przedszkola nr 3 w Wolsztynie. W planach jest wymiana okien, drzwi, termomodernizacja budynku, w tym wymiana ogrzewania oraz instalacji wodno – kanalizacyjnych, elektrycznych i wymiana toalet. Budynek zostanie rozbudowany o jeden oddział. Będzie też przystosowany dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W planach jest montaż windy i budowa podjazdu dla niepełnosprawnych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ „trójka” jest placówką z oddziałami integracyjnymi.

Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, remont wewnątrz budynku ma się rozpocząć w czerwcu i potrwa do pierwszych dni września. – Planujemy rozmowy z rodzicami. Chcemy ich poprosić, żeby na te kilka tygodni zorganizowali opiekę dla dzieci we własnym zakresie. Resztę remontu chcemy wykonać w trakcie wakacji – mówi Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej w Wolsztynie. Z kolei pracę związane z elewacją będą mogły się toczyć, gdy dzieci już wrócą do przedszkola. Na inwestycję gmina Wolsztyn zaplanowała ok. 3 mln zł z własnych środków. Trwają jednak starania o dofinansowanie.

Po remoncie dostępne będą dodatkowe miejsca w przedszkolu. Nie zostały one ujęte w bieżącym naborze do placówek. Miejsc dla maluchów będzie też więcej po wybudowaniu nowego żłobka, który ma być gotowy do końca roku. Zwolnione zostaną dwie sale w obecnym żłobku. Możliwe, że uda się wygospodarować jeszcze trzecią. – Nowe oddziały zostaną ujęte w naborze do przedszkoli w przyszłym roku – mówi Bober. Dzisiaj (30.03.) opublikowane zostaną wyniki tegorocznego naboru. Rodzice będą mogli je sprawdzić na swoich indywidualnych kontachw w systemie, gdzie odbywa się rekrutacja.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News