NewsNOWY TOMYŚL

Będą zmiany na ul. Piłsudskiego? Najpierw mówili, że się nie da. Teraz przyznają, że to możliwe1 min na czytanie

News - Będą zmiany na ul. Piłsudskiego? Najpierw mówili, że się nie da. Teraz przyznają, że to możliwe - myregion

W pierwszej połowie czerwca informowaliśmy, że radny Tomasz Matusiak wnosił, by tablice informacyjne na ul. Piłsudskiego zamontować równolegle do osi jezdni. Obecnie stoją one prostopadle, co ogranicza widoczność. Wiceburmistrz Adrianna Zielińska tłumaczyła wówczas, że „tablice stanowią obiekt budowlany trwale związany z gruntem”. I podnosiła, że ulica jest „na gwarancji”, która kończy się w 2026. Zaznaczała, że ingerencja będzie się wiązać z koniecznością ponownego uzyskania na budowę. 

Innego zdania była Benigna Dziudziel, kierownik Wydziału Budownictwa i Architektury w nowotomyskim starostwie. W jej ocenie tablice prawdopodobnie stanowią element architektury i wcale nie powiedziane, że aby je przestawić trzeba mieć pozwolenie na budowę. – Prawdopodobnie wystarczy zgłoszenie – przyznawała. Potwierdzał to jeden z urzędników, który z inwestycjami drogowymi ma do czynienia od lat. Mówił, że przestawienie tablic właściwie na nic nie wpływa i nie powoduje naruszenia gwarancji. 

Zwróciliśmy się więc ponownie do ratusza z pytaniem o wspomniane tablice. Odpowiedź różni się nieco od poprzedniej. Burmistrz Włodzimierz Hibner na wstępie przyznaje, że „temat tablic retrospektywnych był już poruszany wcześniej”, a tym samym nie jest to pierwszy sygnał. – Nie zgłaszaliśmy się do wykonawcy, gdyż nie ma takiej potrzeby – tłumaczy włodarz. Dalej wyjaśnia, że ewentualna zmiana ustawienia może nastąpić wraz z poszerzenie strefy płatnego parkowania w części ulicy Piłsudskiego. – To będzie się wiązało z koniecznością wprowadzenia odpowiedniego oznaczenia. Przy tych okazji działań można zmienić ustawienie wspomnianych tablic – kończy Włodzimierz Hibner. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News