GRODZISKNews

Basen będzie gotowy za rok? Gmina chce ogłosić przetarg jesienią, ale na budowę weźmie kredyt1 min na czytanie

GRODZISK - Basen będzie gotowy za rok? Gmina chce ogłosić przetarg jesienią, ale na budowę weźmie kredyt - myregion

– Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, na jesień ogłosimy przetarg, następnie ruszymy z budową a w przyszłym roku pływalnia powinna już być gotowa – mówi burmistrz Rakoniewic, Gerard Tomiak zapytany o losy pływalni w Rakoniewicach.

O planach budowy obiektu mówi się już od dwóch lat. Jednak na razie były to tylko plany, które przesuwały się w czasie. – Mówiąc po wielkopolsku, obecnie robią się papiery, czyli przygotowujemy całą dokumentację projektową. Z przetargiem chcemy ruszyć na jesień, będziemy starali się pozyskiwać dofinansowania – dodaje burmistrz, który zaznacza jednak, iż zapewne na inwestycję będzie trzeba wziąć kredyt. 

– Z uwagi na trudną sytuację, nie stać nas abyśmy budowali z własnych środków. Będziemy musieli wziąć kredyt. Uważam, że duże inwestycję gminne mogą być kołem zamachowym dla naszej lokalnej gospodarki, dlatego mimo trudnych czasów nadal chcemy budować basen. Nie ma to być jednak żaden aquapark. Będzie to prosta, niewielka pływalnia przyszkolna – dodaje Gerard Tomiak. 

Niecka basenu ma mieć wymiary 16,67 x 8,5 metra i głębokość od 0,90 m do 1,35 m na co składać będą się cztery tory o szerokości dwóch metrów. Z basenem ma także powstać kręgielnia. Ta, wyposażona będzie w dwa tory oraz szatnie i zaplecze dla graczy. Wszystko ma być również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt całej inwestycji wyniesie kilka milionów złotych, ostateczna kwota nie jest jeszcze znana.

RED

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK