NewsWOLSZTYN

Bartek już po operacji, wrócił do domu. I ćwiczy, by wrócić do biegania2 min na czytanie

News - Bartek już po operacji, wrócił do domu. I ćwiczy, by wrócić do biegania - myregion

W piątek (23.04.) Bartosz Feifer przeszedł operację, która była możliwa dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Zabieg opłacony przez Narodowy Fundusz Zdrowia był możliwy dopiero za kilka lat. Dziesięć lat po wypadku, w efekcie którego Bartosz doznał uszkodzenia kręgosłupa, złamania miednicy i głowy kości udowej, pojawiły się powikłania. Lekarze zdiagnozowali martwicę kości udowej i liczne skostnienia i zrosty w obrębie stawu biodrowego. Powodowało to ostry ból i brak możliwości normalnego funkcjonowania. Pasją Bartosza od 20 lat jest bieganie. Miłością do sportu zaraża też innych, jest trenerem osobistym.

Po operacji spędził zaledwie jedną noc w szpitalu. Lekarz poinformował Bartka, że konieczne było wyciągnięcie głowy kości udowej z panewki. – Było trochę więcej roboty niż zakładał, ale wszystko poszło dobrze – skostnienia wycięte, panewka wyczyszczona i kilka innych rzeczy, których nazw nie zapamiętałem – mówi Bartek. Przyznaję, że trochę boli, ale w porównaniu z tym, co przeszedł dziesięć lat temu, nie jest źle. Rehabilitant pokazał mu jak poprawnie poruszać się o kulach. Przekazał też zestaw ćwiczeń, który ma umożliwić odłożenie kul. W sobotę (24.04.) był już w domu.

Pierwsza kontrola jest planowana za dwa tygodnie. Ten okres jest kluczowy. Dużo zależy od tego jak będą się goić rany po operacyjne. Bartosz powinien ćwiczyć cztery razy dziennie. – Jestem pozytywnie nastawiony. Co prawda obecnie jestem lekko unieruchomiony, ale byłem na to przygotowany – mówi Bartosz. Według wstępnych informacji rehabilitacja ma potrwać od sześciu do dziesięciu tygodni.

– Jeszcze raz dziękuję za wasze mega wsparcie, bez waszej pomocy nie byłbym tutaj, w takim stanie – zaznacza biegacz.

Dodajmy, że tuż przed operacją Bartek był gościem programu #porozmawiajMY. Odcinek z jego udziałem można zobaczyć TUTAJ.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News