NewsWOLSZTYN

Barbara Guś: Ile to już czasu Zatorze czeka na 50 metrów chodnika?2 min na czytanie

News - Barbara Guś: Ile to już czasu Zatorze czeka na 50 metrów chodnika? - myregion

Od jedenastu lat mieszkańcy Zatorza w Wolsztynie nie mogą się doprosić budowy ok. 50 metrów chodnika. – Był już nawet projekt, ale chyba stracił ważność – mówi Barbara Guś, która od dawna zabiega o sprawę.

Chodzi o odcinek łączący ul. Korczaka z Poniatowskiego w Wolsztynie, gdzie znajduje się osiedle domków jednorodzinnych zwane przez starych mieszkańców Zatorzem. Pani Barbara śle pisma do gminy w tej sprawie od 2010 roku. Był już projekt, była obietnica, że inwestycja zostanie zaplanowana w budżecie na 2019 rok, ale nic z tego nie wyszło. – Rozmawiałam nawet z burmistrzem Tomaszem Spiralskim. Panowie się uśmiechają, ściskają rękę, obiecują, że zrobią co się da, ale nie wiele z tego wynika – mówi pani Barbara.

W 2011 powstał projekt techniczny na położenie kostki na ostatnim odcinku ul. Korczaka. W jego ramach ujęto też łącznik, ale tych prac nigdy nie wykonano. W 2018 roku już burmistrz Wojciech Lis poinformował panią Barbarę, że jeśli uda się wygospodarować na ten cel pieniądze inwestycja zostanie zrealizowana w 2019 roku. Guś wysłała wtedy kolejne pismo, ale jak mówi, nie dostała odpowiedzi. Minęły dwa lata i nic.

– Rozpoczął się kolejny rok szkolny i dzieci nadal muszą chodzić niezagospodarowaną ścieżką zarośniętą krzewami i pokrzywami. Nie żądamy pięknych arterii, które wymagają dużych nakładów. Chodnik można wykonać z płyt uzyskanych z rozbiórki w innym miejscu miasta. Jest to zaledwie odcinek ok. 50 metrów – pisze kobieta. – Mamy nadzieję, że tym razem burmistrz zainteresuje się mieszkańcami zza Dojcy. Jesteśmy takimi samymi mieszkańcami Wolsztyna jak wszyscy – dodaje.

Tym razem po kilkunastu dniach pani Barbara dostała odpowiedź, ale mało satysfakcjonującą. Z pisma wynika, że łącznik został ujęty w zestawieniu ogólnych potrzeb inwestycji z zakresu budowy i modernizacji dróg. Urząd przyznaje, że projekt z 2011 musi zostać poddany analizie w zakresie aktualnych warunków technicznych. Uzależniają możliwość realizacji inwestycji od posiadanych własnych środków i możliwości pozyskania dofinansowania. Wstępnie deklarują, że będzie to możliwe w 2022 lub 2023 roku.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News