NewsWOLSZTYN

Bank zamyka kasę, a ludzi odsyła do centrum miasta. Seniorzy oburzeni: O nas nikt już nie myśli!1 min na czytanie

News - Bank zamyka kasę, a ludzi odsyła do centrum miasta. Seniorzy oburzeni: O nas nikt już nie myśli! - myregion

– Szkoda tego miejsca. Teraz trzeba będzie chodzić do miasta – mówi jedna z pań, która każdego miesiąca płaci w punkcie rachunku. Inna podkreśla, że to problem szczególnie dla seniorów. – Nie umiem posługiwać się internetem i to dla mnie żadna alternatywa. Będę musiała chodzić do banku w mieście, a to dla mnie duża wyprawa. Tutaj było blisko – mówi seniorka, która na osiedlu mieszka od lat. – Nikt już nie myśli o seniorach – podsumowuje lokatorka. 

Wszyscy mieszkańcy dostali pismo z banku, który informuje, że od października opłaty będzie można robić przy ul. 5 Stycznia. Spółdzielnia tymczasem informuje, że nie trzeba będzie ponosić dodatkowych kosztów, tak jak miało to miejsce w agencji. Jak wyjaśnia Zdzisław Przymuszała, prezes spółdzielni „Zjednoczenie” agencja była w tym miejscu od 11 lat. Już dwa lata temu ajentka informowała, że myśli o zamknięciu działalności, bo koszty są zbyt duże. 

– Spotkaliśmy się wtedy i zaproponowałem obniżenie czynszu o 20 proc. – mówi Przymuszała. Wyjaśnia, że dzięki temu agencja funkcjonowała jeszcze przez półtora roku. Teraz jednak klamka zapadła. – Jako spółdzielnia postanowiliśmy z myślą o starszych lokatorach uruchomić w tym samym miejscu uruchomić kasę – tłumaczy prezes. Wyjaśnia, że w kasie będzie można zapłacić za czynsz, wodę, ubezpieczenie czy usługi wykonane przez pracowników na rzecz lokatorów. Dokonywanie innych płatności nie będzie jednak możliwe, bo bankowi się to nie opłaca. 

JP

Podziel się informacją ...
 • 24
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  24
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News