NewsWOLSZTYN

Bałagan wokół kontenerów z odzieżą. Firma obiecała posprzątać dzisiaj1 min na czytanie

News - Bałagan wokół kontenerów z odzieżą. Firma obiecała posprzątać dzisiaj - myregion

– Od kilku tygodni przy kontenerze na Lipowej w Wolsztynie leży sterta ciuchów. Już się chyba do niczego nie nadają, bo wszystko jest brudne i zawilgocone – mówi mieszkanka, która zaalarmowała o problemie.

Kontener stoi obok pojemników na szkło. O sprawie chcieliśmy zawiadomić Związek Międzygminny Obra, który zajmuję się gospodarką odpadami na terenie powiatu wolsztyńskiego, ale z jedyną osobą uprawnioną do rozmów z mediami, czyli przewodniczącym Krzysztofem Piaskiem, nie ma kontaktu. Szef związku w tym tygodniu pracuje zdalnie, ale jego komórka nie odpowiada.

Na kontenerach widnieje logo fundacji EcoTextil, ale niełatwo się z nią skontaktować. Pod numerem z kontenera zgłasza się automat, który przekierowuje na stronę internetową. Tam, wśród wielu anonimów, trzeba wyszukać telefon do osoby odpowiedzialnej za zbiórkę w konkretnym województwie. – Opróżniamy kontenery raz na trzy lub cztery tygodnie. W pandemii ludzie wyrzucają dużo więcej odzieży i niektóre miejsca trzeba by odwiedzać nawet co siedem dni – mówi przedstawiciel firmy, który się nawet nie przedstawił. Podkreśla, że powody bałaganu przy kontenerach są różne. – Czasami zdarza się, że ktoś się do nich włamuje. Zabiera, co uznaje za użyteczne, a resztę zostawia – mówi mężczyzna. Wyjaśnia, że akurat dzisiaj pracownicy są na terenie Wolsztyna. Obiecuje zadzwonić i przypomnieć im o kontenerze na Lipowej.

Jak informuje fundacja na swojej stronie internetowej, sto procent odzieży poddawana jest recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów firma Wtórpol przekazuje na konto fundacji, która zajmuje się pomocą osobą niepełnosprawnym.

JP

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News