GRODZISKNews

Badania potwierdziły zakażenie COVID 19 u proboszcza1 min na czytanie

GRODZISK - Badania potwierdziły zakażenie COVID 19 u proboszcza - myregion

Jak wcześniej informowaliśmy proboszcz parafii pw. św. Faustyny w Grodzisku Wielkopolskim miał kontakt z zakażonym COVID-19 biskupem Szymonem Stułkowskim, który uczestniczył w peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Badania potwierdziły, że chory jest też duchowny z Grodziska.

Ksiądz Krzysztof Makosz początkowo sam postanowił się odizolować i zgłosił się do sanepidu. Przez dwa dni miał objawy przeziębienia. Badania wykazały, że jest zakażony koronawirusem. – Czuję się dobrze – mówi.

W związku z tym uroczystości w parafii zostały zawieszone. – Zamówione msze św. zostaną odprawione przeze mnie na probostwie. Osoby, które chcą jednak uczestniczyć osobiście w mszach św. w intencjach, które zamówiły, proszę o telefoniczny kontakt ze mną w celu ustalenia innych terminów – wyjaśnia ksiądz.

Proboszcz deklaruję, że jeśli znajdzie księdza na zastępstwo – w sobotę wieczorem i w niedzielę (24 i 25.10), odbędą się msze św. Codziennie też od poniedziałku do piątku o godz. 18 zaprasza na transmisję na żywo różańca św. z probostwa na kanale na YouTube.

Sprawy biura parafialnego można załatwiać telefonicznie lub przez pocztę elektroniczną. Proboszcza Makosz ma przebywać na kwarantannie do niedzieli (25.10.).

Według dzisiejszego (19.10.) raportu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w ciągu ostatniej doby w naszym regionie odnotowano mniej przypadków. W powiecie grodziskim jest 1 osoba, u której badania potwierdziły zakażenie, w nowotomyskim 2 i w wolsztyńskim 1.
RED

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK