NewsREGION

Awantura w szpitalu. Matka: Czy tak traktują wszystkich, którzy się nie zaszczepili?!2 min na czytanie

News - Awantura w szpitalu. Matka: Czy tak traktują wszystkich, którzy się nie zaszczepili?! - myregion

Kolejna awantura w jednym z naszych szpitali. Jak informuje mama nastolatki, jej córki nie chciano przyjąć, bo nie była zaszczepiona. – A odzywki personelu wołają o pomstę do nieba – opowiada kobieta. 

Do zajścia miało dojść 6 listopada. Jak relacjonuje kobieta, jej córka źle się czuła, dlatego zgłosiły się do szpitala. Personel nie chciał jednak przyjąć nastolatki. Odesłał ją na SOR. Tam sytuacja się powtórzyła. – Udałyśmy się więc ponownie, późnym popołudniem. Ale znów nie chciano nas przyjąć. Odesłano nas do bocznego wejścia. A tam panie skierowały córkę do izolatki – opowiada kobieta. Wspomina, że córka siedziała w zamknięciu sześć godzin. – Zrobili jej test. Widziałam, że jest negatywny. Ale panie twierdziły, że pozytywny. Po czasie zrobili drugi. I również wyszedł negatywny, choć panie mówiły co innego. Jednak najgorsze jest to, jak odnosiły się do mojej córki – mówi kobieta. Zaznacza, że pielęgniarki miały dopytywać, czy coś brała i podejrzewać, że jest pod wpływem narkotyków. – Jak Ty się zachowujesz?! Ogarnij się! Ile Ty masz lat?! – takie sformułowania miały padać. 

– To bulwersujące. A na koniec okazało się, że córkę skierowano na 10-dniową kwarantannę, a mnie i mężowi kazano siedzieć w domu ponad dwa tygodnie. Mimo tego, że na drugi dzień córka już czuła się dobrze – wspomina wolsztynianka. Jest oburzona, że szpital tak traktuje osoby niezaszczepione. I choć placówka do sytuacji się nie odnosi, co tłumaczy brakiem danych pacjentki, to personel ustosunkowywał się niedawno do innej, gdzie również niewłaściwie potraktowano osobę niezaszczepioną. Lekarz miał wówczas radzić, by pacjentka przyłożyła sobie liść kapusty, a w tle miały padać słowa o „niezaszczepionych debilach”. – W szpitalu nie istnieje segregacja pacjentów na zaszczepionych i niezaszczepionych – zapewniał wówczas personel. Podkreślano także, że mimo nie przyjęcia szczepionki przez osobę wymagającą wtedy pomocy, została jej ona udzielona. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News