NewsWOLSZTYN

Auta na Fabrycznej zwalniały, a niejeden pracownik się zawahał widząc czterech mundurowych w bramie zakładu2 min na czytanie

News - Auta na Fabrycznej zwalniały, a niejeden pracownik się zawahał widząc czterech mundurowych w bramie zakładu - myregion

– To bardzo fajna akcja – mówili wczoraj (30.09.) pracownicy Szynaka Meble, którzy przeszli już przez obstawioną policjantami bramę zakładu. – Co prawda, jak była robiona lista pracowników, którzy przyjeżdżają do pracy rowerami, to mieliśmy cichą nadzieję, że rowery dostaniemy… – żartowali. Dostali za to kamizelki odblaskowe.

Kamizelki były rozdane między zmianami. Dostali je wszyscy pracownicy, którzy tego dnia przyjechali do pracy rowerami. – Celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa naszych pracowników – podkreślał Ireneusz Szczypski, dyrektor Szynaka Meble w Wolsztynie. – Wpadłem na ten pomysł dzięki naszemu emerytowanemu pracownikowi. Wracając z pracy często widuję go z żoną, jak jeżdżą rowerami na trasie Rostarzewo – Rakoniewice, a nawet dalej w stronę Grodziska. Zawsze na dobrze oświetlonych rowerach i zawsze w kamizelkach. Dla mnie osobiście to nie tylko dowód szacunku dla własnego życia, ale też bezpieczeństwa wszystkich innych, którzy także korzystają z tej drogi – mówi.

– To bardzo dobra i trafna inicjatywa dyrekcji zakładu – mówi asp. sztab. Piotr Horowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego wolsztyńskiej policji. – Mamy nadzieję, że inni pracodawcy zainteresują się tym i także podejmą podobne działania. Mamy też oczywiście nadzieję, że pracownicy docenią ten gest ze strony pracodawcy i będą tych kamizelek używać – dodaje. Policja od lat rozdaje kamizelki odblaskowe i odblaski rowerzystom i pieszym, ale odsetek tych, którzy robią z nich właściwy użytek jest znikomy.

– Nie twierdzę, że kamizelka czy odblask uchronią przed każdym zdarzeniem losowym na drodze, ale z pewnością sprawią, że rowerzysta jest bardziej widoczny dla kierowców, a to już bardzo dużo. Staramy się więc przekonywać ludzi, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych – mówi Ireneusz Szczypski. – Sam jestem i rowerzystą i kierowcą – dodaje.

Dyrekcja Szynaka Meble planuje także kolejną akcję, podczas której rozdawać będzie odblaski wszystkim swoim pracownikom, a także zakupi odblaski i przekaże je wolsztyńskiej policji, by mundurowi rozdali je mieszkańcom miasta. – Nasze bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa – mówi dyrektor Szczypski.
EI

Podziel się informacją ...
 • 37
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  37
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News