NewsNOWY TOMYŚL

Apel rady powiatu w sprawie Mai ze Zbąszynia. Ma trafić m.in. do premiera i prezydenta1 min na czytanie

News - Apel rady powiatu w sprawie Mai ze Zbąszynia. Ma trafić m.in. do premiera i prezydenta - myregion

Radni powiatu nowotomyskiej na sesji nadzwyczajnej wczoraj (23.11.) podjęli uchwałę w sprawie Mai Tomczak ze Zbąszynia. – Zwracamy się z apelem o wsparcie finansowe przeznaczone na zakup leku Zolgensma dla mieszkanki powiatu nowotomyskiego Mai Tomczak, u której zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni – czytamy w uchwale. Radni argumentują, że koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziny, a od kilku miesięcy trwa nieustanna zbiórka na lek dla 19-miesięcznej dziewczynki. – Pomagają nawet gwiazdy polskiej estrady, ale to wciąż zbyt mało – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

– Obawiamy się, że starania naszych mieszkańców nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Strach rośnie razem z dzieckiem, ponieważ by otrzymać terapię dziewczynka nie może ważyć więcej niż 13,5 kg. Niestety, choroba zmierza do zaniku mięśni, dlatego każdy dzień jest na wagę zdrowia malutkiej Mai – zaznaczają radni. Zwracają również uwagę, że w związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w kraju, szereg przedsięwzięć mających na celu zbiórkę środków finansowych na leczenie stoi pod znakiem zapytania. – Oddala to osiągnięcie celu, jakim jest zdrowie dziecka – wskazują.

Podjęty jednogłośnie apel ma być przesłany do Prezydenta RP, Premiera, Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu, Ministra Zdrowia, NFZ, Wojewody Wielkopolskiego, Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na koncie dziewczynki jest obecnie ponad 3 mln zł, ale wciąż brakuje 4,5 mln. Można pomóc, klikając TUTAJ. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News