NewsREGION

Agencja restrukturyzacji otwiera swoje placówki, ale zachęca do korzystania z narzędzi internetowych1 min na czytanie

News - Agencja restrukturyzacji otwiera swoje placówki, ale zachęca do korzystania z narzędzi internetowych - myregion

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, od 16 marca 2020 r. ograniczona została możliwość kontaktu z klientem w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych
i centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mimo wprowadzenia obostrzeń Agencja realizowała swoje zadania na bieżąco. – Chcemy, by jak najszybciej nasze placówki były znów otwarte dla rolników – mówi Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Chcemy, żeby było to wprowadzone w sposób maksymalnie bezpieczny zarówno dla pracowników Agencji, jak również dla naszych beneficjentów – dodaje. 

Jak podkreśla, Magdalena Bilińska, główny specjalista Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, od 18 maja ARiMR będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. – Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych – mówi Magdalena Bilińska. Wyjaśnia, że beneficjenci otrzymali do dyspozycji kilka narzędzi pozwalających na załatwienie sprawy przez internet. To m. in. aplikacja eWniosekPlus i portal IRZplus. Ich celem jest znaczne skrócenie obsługi składanych wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe, a co za tym idzie, przyspiesze wydania decyzji i wypłaty wnioskowanego wsparcia – tłumaczy Magdalena Bilińska.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News