NewsREGION

Abp Stanisław Gądecki prosi o udział w zbiórce na rzecz migrantów1 min na czytanie

News - Abp Stanisław Gądecki prosi o udział w zbiórce na rzecz migrantów - myregion

– Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego – napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w apelu w sprawie pomocy migrantom. Poprosił też o zorganizowanie 21 listopada ogólnopolskiej zbiórki funduszy.

W związku z sytuacją migrantów na granicy polsko-białoruskiej, abp Gądecki wystosował apel do wiernych. Zwraca w nim uwagę, że Kościół w Polsce od początku kryzysu migracyjnego za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP do spraw imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom.

– W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska – wskazał w apelu abp Gądecki. Przyznał, że potrzeby wciąż rosną i zwrócił się do wiernych o udział w ogólnopolskiej zbiórce funduszy na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej. Ma się ona odbyć po wszystkich mszach św. w niedzielę 21 listopada.

Zapowiedział, że pieniądze z kwesty mają być przeznaczone, za pośrednictwem Caritas Polska, na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Hierarcha podkreślił, że misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. – W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność – napisał abp Gądecki. Prosi też o modlitwę o pokój na wschodniej granicy Polski.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News