Artykuł informacyjnyWIDEO

ABeCe Strumyk Wiedzy. Poznajmy się!8 min na czytanie

Artykuł informacyjny - ABeCe Strumyk Wiedzy. Poznajmy się! - myregion

Żłobek i Przedszkole Niepubliczne ABeCe Strumyk Wiedzy w Siedlcu to nowocześnie wyposażona placówka, zapewniająca dzieciom najwyższy standard opieki, nauki i zabawy. Przestronny przedszkolny budynek usytuowany przy ulicy Szkolnej 2, ma własne obszerne i ogrodzone podwórko, na którym zamontowano bardzo bezpieczne zabawki plenerowe,  wspomagające rozwój ruchowy dzieci.

Gordonki to zajęcia w żłobku. Rozwijają nie tylko zdolności muzyczne dzieci, ale również koordynację ruchową i zdolności manualne, a przede wszystkim wspomagają prawidłowy rozwój mowy. Podczas zajęć dzieci osłuchują się z różnorodnym repertuarem melodyczno-rytmicznym, wyrabiając gotowość do nauki gry na instrumentach w przyszłości i doskonale się przy tym bawiąc! Zajęcia prowadzi certyfikowana instruktorka, członek polskiego towarzystwa im. E. E. Gordona Joanna Grygier.

Logosensoryka opiera się na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy malucha. Są to trzy wiodące elementy każdego spotkania. Każdą zabawę sensoryczną wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę. Każde spotkanie to prawdziwa kopalnia pomysłów na zabawy z maluchami, wspierające ich rozwój. Rodzice w prosty sposób mogą korzystać z tych inspiracji w domu, a to jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju najmłodszych dzieci. Te zajęcia prowadzi mgr Honorata Jurga.


Rytmika kształtuje kulturę muzyczną i słuch dziecka. Są to różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny i emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną. Rytmika ma wszechstronny wpływ na ogólny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki niej maluch uczy się interpretować muzykę, dając tym samym podstawy do umiejętności przeżywania piękna i sztuki, które może później rozwijać w szkole muzycznej. Zajęcia rytmiczne prowadzi Joanna Grygier.

Zajęcia taneczne rozwijają w dzieciach  miłość do tańca. Dzięki tym zajęciom dziecko wkracza w magiczny świat tańca, dowie się, na czym polega rytm i pozna podstawowe kroki taneczne. Zabawy z tańcem i muzyką są przystosowane do rozwoju psychomotorycznego najmłodszych dzieci i pozwalają na rozwijanie ich umiejętności ruchowych.
Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu prowadzi instruktorka ze szkoły tańca Latina p. Oliwia Telesz z niesamowitą energią i ogromną chęcią nauczenia maluchów tego, co najważniejsze – tańca.

Wczesna nauka czytania metodą sylabową, integracja sensoryczna. Wczesna nauka czytania metodą sylabową to nauka poprzez zabawę, stymulacja rozwoju poznawczego dzieci, doskonałe przygotowanie do szkoły, zajęcia prowadzone są zgodnie z założeniami terapii neurobiologicznej.

Natomiast terapia sensoryczna to przede wszystkim zabawa ukierunkowana na uczenie dziecka odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Dziecko podczas kontrolowanej zabawy uczy się jak porządkować i organizować różnorodne bodźce docierające do niego za pośrednictwem różnych zmysłów. W ten sposób wzmacniane są procesy nerwowe, które później przydadzą się dziecku w szkole, na przykład podczas nauki pisania, a także przy wykonywaniu różnych innych czynności. Te zajęcia prowadzi mgr Honorata Jurga.

ABeCe Strumyk Wiedzy oferuje wiele zajęć dodatkowych a dzieci z oddziału integracyjnego mają zajęcia logopedyczne, dogoterapię oraz zajęcia z psychologiem.

Siedlec 64-212
ul. Szkolna 2 telefon: 607 397 165 lub 601 652 051 sekretariat@abcstrumykwiedzy.pl

Podziel się informacją ...
 • 53
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  53
  Udostępnienia

Zobacz inne