NewsNOWY TOMYŚL

Osiem firm chce budować przedszkole. Żadna nie zmieściła się w kwocie, którą na ten cel zarezerwowała gmina1 min na czytanie

0

Osiem firm chce budować przedszkole w Glinnie, a najtańszą ofertę złożyła firma Mateusza Całusa z Borui Nowej. Przedsiębiorstwo chce za roboty blisko 9 mln zł. Najwięcej, bo ponad 14 mln zł chce natomiast firma UB Szałata z Poznania. Gmina na realizację zadania przeznaczyła 8 mln 670 tys., a to o 329 tys. zł za mało w stosunku do najtańszej złożonej oferty. Obecnie nie wiadomo, czy urząd dołoży brakującą kwotę, czy też zdecyduje się na kolejny przetarg. 

Przedszkole w Glinnie ma pomieścić ponad 300 dzieci i mieć 13 oddziałów. Według założeń, powinno być gotowe w sierpniu przyszłego roku. Burmistrz Włodzimierz Hibner, komentując inwestycję zaznaczył, że to największe zadanie za jego kadencji. – To inwestycja perspektywiczna i ściśle sprzężona z planami rozwoju miasta – wskazał włodarz dodając, że jeśli młode małżeństwa chcą zamieszkać w gminie Nowy Tomyśl, muszą mieć do tego warunki.

Burmistrz Nowego Tomyśla podkreślił, że według początkowych założeń przedszkole miało pomieścić 200 dzieci, ale plany uległy zmianie. – W przypadku, gdy pojawi się kryzys, a wszystko na to wskazuje, ta inwestycja zamknie temat zabezpieczenia miejsc dla przedszkolaków na długie lata. Czasy idą niepewne i niewiadomo, czy w przyszłości będą środki na tak dużą inwestycję – dodał Włodzimierz Hibner. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News