Materiał informacyjny

Szatnia na medal w Kaszczorze gotowa! Gmina planuje kolejne sportowe inwestycje4 min na czytanie

0

– Marzenia się spełniają – takie hasło przyświecało otwarciu szatni po gruntownym remoncie w szkole w Kaszczorze. Goście przecięli symboliczną wstęgę zawieszoną na drzwiach.

Podczas spotkania na sali gimnastycznej w czwartek (1.10.) wśród gości byli m.in. Jacek Bogusławki, członek zarządu województwa Wielkopolskiego, wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, zastępca wójta Waldemar Kalitka, przewodnicząca rady gminy Elżbieta Wita i sołtys Kaszczoru Beata Binkowska. Nie zabrakło również nauczyciel, dzieci i przemęckich radnych. Z powodu pandemii spotkanie odbyło się z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. 

Szatnie i sanitariaty przy sali gimnastycznej zostały wyremontowane dzięki wsparciu z programu „Szatnia na medal”, który prowadzi Urząd Marszałkowski w Poznaniu. – Wszystko poszło szybko. Pierwsze rozmowy toczyły się w maju. Przed wakacjami podpisaliśmy umowę z wykonawcą i do końca sierpnia szatnie były gotowe – cieszy się wójt, Janusz Frąckowiak. Koszt całej inwestycji to około 122 tys. zł, z czego ok. 60 tys. zł pochodzi z programu, a resztę dołożyła gmina. Wniosek pilotażował poseł Jakub Rutnicki, który tego dnia nie mógł przyjechać do Kaszczoru, ale wspierał realizację inwestycji. Remont błyskawicznie wykonała lokalna firma. Wójt podkreślał, że to nie koniec zmian. Gmina już złożyła wniosek o dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego przy szkole do Ministerstwa Sportu. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 1 mln zł. Ze środków zewnętrznych może pochodzić nawet 80 proc. tej kwoty. Urzędnicy myślą też o remoncie sali gimnastycznej i stołówki. – Wszystko stopniowo – podkreśla wójt.

Podczas części artystycznej uczniowie dali popis kreatywności i zaangażowania. Były wiersze o nowo wyremontowanej szatni oraz pokaz karate i układ taneczny z pomponami. – Jestem pod wielkim wrażeniem, aż trudno sobie wyobrazić co dla nas przygotują uczniowie i nauczyciele gdy będziemy otwierać nowe boisko lub sale gimnastyczną – mówił wójt. Pod wrażeniem był też Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa Wielkopolskiego. Po części artystycznej goście i uczniowie przecięli symboliczną wstęgę zawieszoną na drzwiach szatni. Była też okazja, żeby wejść do środka i zobaczyć nowe, schludne i kolorowe pomieszczenia. Gość z województwa sprawdził nawet czy w kranie jest ciepła woda, Nie zawiódł się – była. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne