NewsREGION

Od soboty powiat wolsztyński będzie w żółtej strefie. Rośnie liczba zakażonych2 min na czytanie

0

Projekt rozporządzenia przewiduje, że od soboty (3.10.) w żółtej strefie będzie 28 powiatów oraz miasta na prawach powiatu w tym powiat wolsztyński. Do tego w strefie czerwonej będzie 16 powiatów i miasto na prawach powiatu.

Minister zdrowia zapowiedział briefing w sprawie aktualnej mapy powiatów z obostrzeniami na dzisiaj na godz. 14. Zgodnie z projektem zmian w tej sprawie w żółtej strefie ma obowiązywać nakaz zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu. Do tej pory dotyczyło to tylko powiatów w czerwonej strefie. Ograniczony ma też zostać limit osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób, a w strefie czerwonej do 50 osób.

Kwarantanną objęto też jedną klasę i pięciu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. To kolejna szkoła średnia, gdzie badania potwierdziły zachorowanie na COVID-19. Podobna sytuacja była w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie i w Zespole Szkół numer 1 w Nowym Tomyślu.

Według dzisiejszego (1.10.) raportu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w powiecie wolsztyńskim badania potwierdziły zakażenie COVID-19 u 10 mieszkańców powiatu wolsztyńskiego – trzech kobiet i siedmiu mężczyzn. W powiecie grodziskim jest siedmiu nowych chorych, w tym cztery kobiety i trzech mężczyzn. Koronawirusa potwierdzono też u dwóch mieszkańców powiatu nowotomyskiego, u jednej kobiety i jednego mężczyzny.

50 – letni mieszkaniec powiatu grodzkiego przebywa w szpitalu w Kościanie, a 66 – letnia kobieta z powiatu wolsztyńskiego w wielospecjalistycznym szpitalu w Poznaniu. Obecnie w powiecie wolsztyńskim jest 40 aktywnych chorych, w grodziskim 18, a w nowotomyskim 14.

Badania laboratoryjne potwierdziły dzisiaj zakażenie u 173 osób z województwa Wielkopolskiego. Od początku pandemii odnotowano 7 tys. 985 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1 tys. 611 to przypadki aktywne. 289 osób zmarło, a 6 tys. 85 wyzdrowiało.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News