NewsNOWY TOMYŚL

Ilu przedsiębiorców mogło liczyć na ulgi w czynszach? Urząd zapewnia, że wszyscy, którzy się o to zwrócili1 min na czytanie

0

Pandemia i związane z nią obostrzenia były powodem, dla którego wielu przedsiębiorców nie mogło prowadzić działalności. Punkty usługowe, choćby w Nowym Tomyślu, pozostawały zamknięte, ale czynsz trzeba było płacić. Urzędnicy zapewniają jednak, że wszyscy, którzy zwrócili się o ulgi, otrzymali taką pomoc. 

Szefowa nowotomyskiego ZGM-u Zofia Matuszczak informuje nas, że z pisemną prośbą o ulgę w czynszu zwróciło się 26 przedsiębiorców. – Wszystkim udzielono ulgi zgodnie z rodzajem prowadzonej działalności. Nikomu nie odmówiono pomocy – zapewnia Matuszczak powołując się na uchwałę rady, która stanowiła podstawę prawną do udzielenia pomocy. 

Prezes gminnej spółki tłumaczy, że do zawartych umów na lokale użytkowe przygotowano aneksy. Wysokość ulg była uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności. – Wynosiła 30 proc. comiesięcznej stawki czynszu dla najemców lokali użytkowych (sklepów itp.) i 100 proc. dla najemców lokali użytkowych (zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, restauracji i działalności gastronomicznej) – precyzuje Zofia Matuszczak. 

Ulgi obejmowały okres od czerwca do sierpnia. W czerwcu ich wysokość wyniosła 78 tys. 154,11 zł; w lipcu 1 tys. 546,32 zł; w sierpniu 2 tys. 864,76 zł. Łączna wysokość ulg przekroczyła tym samym 82 tys. zł. Gmina Nowym Tomyśl dysponuje obecnie 445 lokali, w tym 67 użytkowych. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News