NewsWOLSZTYN

Policja namierzyła sprawcę alarmu bombowego. To 12-latek1 min na czytanie

0

Policja namierzyła sprawcę jednego z dwóch alarmów bombowych, które miały miejsce w czwartek (24.09.) w Wolsztynie i Przemęcie. 

W Wolsztynie informacja o ładunku chemicznym wpłynęła na skrzynkę mailową szkoły muzycznej. Ewakuowano pracowników, a budynek dokładnie sprawdzono. Niczego nie znaleziono. Była to już druga taka wiadomość wysłana do publicznej instytucji. Dzień wcześniej podobną otrzymało centrum kultury w Wielichowie. Alarm również okazał się fałszywy. W czwartek po godz. 18 informacja o bombie dotarła też do jednego z gospodarstw w Przemęcie. Nieznany sprawca zadzwonił do męża właścicielki domu, poinformował, że jest bomba, po czym się rozłączył. 

Na miejsce wysłano strażaków z Wolsztyna i Przemętu, przyjechała też policja. Ewakuowano mieszkańców, również tych z sąsiednich domów. Jak nietrudno się domyślić, niczego nie znaleziono. Wojciech Adamczyk z wolsztyńskiej policji wyjaśnia, że sprawcę tego alarmu udało się namierzyć. Okazał się nim 12-letni chłopiec, mieszkaniec Łodzi. – Sprawa trafi do sądu rodzinnego – informuje Adamczyk. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News