NewsNOWY TOMYŚL

Nowotomyska biblioteka zaprasza dzieci po odbiór czytelniczych prezentów! Można je odbierać również w filiach2 min na czytanie

0

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”! Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu po raz kolejny włączyła się w akcję, dzięki czemu na dzieci w wieku od 3 do 6 lat czekają wyjątkowe prezenty – Wyprawki Czytelnicze na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzieci, które wzięły już udział w poprzedniej edycji mogą dalej bawić się z nowotomyską biblioteką. Otrzymają wtedy kolejną Kartę Małego Czytelnika.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wyprawki można odbierać w nowotomyskiej bibliotece oraz we wszystkich jej filiach – w Sątopach, Borui Kościelnej, Jastrzębsku Starym, Bukowcu i Wytomyślu. 

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News