WOLSZTYN

Stadion będzie nosił imię Zdzisława Ankiewicza? Tego chcą członkowie Gromu i rodzina zasłużonego działacza1 min na czytanie

0

Jeszcze w ubiegłym roku członkowie klubu i rodzina zwrócili się do burmistrza i Rady Miejskiej w Wolsztynie o uhonorowanie Zdzisława Ankiewicza. Zaproponowali, by stadion nazwać jego imieniem. 

– Zdzisław Ankiewicz był niesamowicie zaangażowany w wiele imprez odbywających się na stadionie oraz działalność Gromu Wolsztyn od najmłodszych lat życia. Był całkowicie oddany drużynie jako zawodnik, następnie długoletni trener, prezes i honorowy prezes – pisze w uzasadnieniu do uchwały w tej sprawie szef rady Jarosław Adamczak.

Ankiewicz urodził się w Wolsztynie w 1930 roku, zawsze działał na rzecz miasta i społeczności lokalnej. Sport był jego pasją. W 1945 roku stworzył wraz z bratem drużynę juniorską piłki nożnej na stadionie w Wolsztynie. Całe życie rozbudzał zamiłowanie do sportu wśród młodych ludzi. Niejednokrotnie jako prezes starał się o fundusze na działalność klubu piłkarskiego, a także poświęcał na ten cel swoje własne oszczędności. 

Radni pochylą się nad uchwałą w tej sprawie podczas sesji rady miejskiej w środę (30.09.)

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN