NewsNOWY TOMYŚL

Mają talent i nie wstydzą się go pokazać. Zobaczcie, czym pasjonują się Agnieszka i Kamil!2 min na czytanie

0

Nowotomyska biblioteka zainicjowała wersję jednego ze swoich cykli pt. biblio-wyszukiwarkatalentow.pl, o czym wcześniej informowaliśmy TUTAJ. Bohaterkami pierwszych dwóch odcinków były Martyna Kasperek i Kinga Nożyńska.

W trzecim odcinku cyklu prezentuje się Agnieszka Czeszyńska. Jedną z jej największych pasji jest string art. Brzmi tajemniczo? A to po prostu obrazy, które tworzy się z gwoździ i nici. Zaczęło się jakieś dwa lata temu. Rozpierała ją artystyczna energia, próbowała różnych rzeczy po trochu: od rysunku aż po renowację mebli. – Przypadkiem, na którejś z rękodzielniczych grup na Facebooku, trafiłam na string art. Postanowiłam spróbować i zakochałam się. Początki nie były spektakularne, jednak z każdym kolejnym obrazem nabywałam większej wprawy i dokładności – opowiada Agnieszka. Jej prace są różnorodne: proste geometryczne wzory, bardziej realistyczne motywy roślinne czy zwierzęce, portrety, jak i obrazy łączące w sobie malarstwo i string art.

W czwartej części cyklu swój talent pokazał Kamil Siudej, który od dziecka pasjonuje się rysunkiem. W wieku 11 lat zaczął szkolić się pod okiem artysty Mariusza Korbańskiego. Na przestrzeni lat jego rysunki zmieniały się, a dzisiaj można by je zawrzeć w definicji pop artu. – Moją inspiracją są głównie postacie filmowe i ze świata muzyki, która razem z rysowaniem jest w centrum moich zainteresowań – mówi Kamil. Wśród znanych postaci widniejących na jego rysunkach znalazły się m.in.: Jean Reno, Marek Piekarczyk i Sting. 

A może i ty chcesz zaprezentować się w bibliotece online? Wystarczy jedynie przesłać na maila info@bibliotekant.pl swoją filmową lub fotograficzną prezentację. Pokaże ją biblioteka, ale i portal myRegion.pl. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News