NakręconeSercePomocy

Chcemy pomagać innym. Dlatego ruszamy z akcją Nakręcone Serce Pomocy!3 min na czytanie

0

Wielkie kosze w kształcie serc robią w całej Polsce furorę. Trudno nawet wskazać, kto akcję zapoczątkował, ale jest ona warta naśladowania. Z prostego powodu – każdego dnia wyrzuca się tony plastikowych nakrętek, które stanowią dobry surowiec do przetworzenia. Dlatego można je sprzedać, a pieniądze przekazać tym, którzy ich potrzebują. Takich osób nie brakuje i nigdy nie zabraknie. Tak jak nakrętek, których produkuje się rocznie miliardy. Lepiej więc je zbierać, a następnie wrzucać do specjalnych koszy. Stamtąd trafią one do skupu, a pieniądze otrzyma rodzina, która wyda je np. leczenie swojego dziecka lub inne, niezbędne życiowe potrzeby. 

Kto to organizuje?

Inicjatorów ustawiania serduszek w całym kraju są tysiące, a również w naszym regionie – powiatach grodziskim czy wolsztyńskim, co najmniej kilku. My, jako zespół portalu myRegion.pl, postanowiliśmy dołączyć do tej inicjatywy i ustawić specjalne kosze w Wolsztynie czy Nowym Tomyślu, gdzie dotychczas ich nie było. Zaprosiliśmy do współpracy urzędy, spółdzielnie mieszkaniowe i lokalne firmy, które z chęcią wsparły zakup pojemników. Należą do nich m.in. Urząd Miejski w Wolsztynie, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gmina Rakoniewice, Gmina Opalenica, Gmina Kuślin, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, firmy BMW Pawelec, Nexbau, NorDan czy PAK-Logistics. Liczymy na to, że kolejne instytucje czy przedsiębiorstwa włączą się w akcję, a dzięki nim specjalne kosze staną także w innych lokalizacjach. 

Komu pomagamy?

Pomagamy tak naprawdę wszystkim, którzy tego potrzebują. Zależy nam, aby były to dzieci lub dorośli, którzy mieszkają w naszym regionie – powiecie wolsztyńskim, nowotomyskim lub grodziskim. O wyborze osoby, dla której prowadzona jest zbiórka, raz w miesiącu decydują fundatorzy pojemników wraz z zespołem redakcyjnym portalu myRegion.pl. Zbiórka nakrętek prowadzona jest przez miesiąc. Jeżeli dotyczy osoby z powiatu wolsztyńskiego, to wykorzystane są do niej pojemniki, którymi dysponujemy w tym powiecie. Jeżeli osoby z powiatu nowotomyskiego, to analogicznie, odbywa się za pomocą pojemników, którymi w tym powiecie dysponujemy.

Kto odbiera nakrętki?

Wychodzimy z założenia, że uczciwym rozwiązaniem jest te, w którym nakrętki odbiera rodzina, dla której są one zbierane. Dzięki temu to rodzina może zdecydować, w którym skupie je sprzedać i czy zrobić to od razu, czy też poczekać, aż cena będzie wyższa, a ilość nakrętek jeszcze większa. Takie rozwiązanie zapobiega też sytuacjom, w których ktoś mógłby zakwestionować nasze intencje i twierdzić, że na tym zarabiamy. Nie zarabiamy. Celem akcji jest tylko i wyłącznie pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują. 

Gdzie przeczytam o akcji?

Na naszym portalu myRegion.pl. Stworzyliśmy specjalną zakładkę, gdzie można przeczytać o akcjach, które trwają i będzie można przeczytać o tych, które się zakończyły. Co więcej, na każdym pojemniku, którym dysponujemy, umieściliśmy nie tylko loga fundatorów, ale i specjalny kod QR. Wystarczy go zeskanować, a smartfon wyświetli nam dokładny opis osoby, dla której prowadzona jest zbiórka nakrętek w danym pojemniku. 

Jak mogę wam pomóc?

Bardzo prosto. Jeżeli masz miejsce, gdzie można ustawić pojemnik i jest ono często uczęszczane przez mieszkańców – daj nam znać. Jeżeli masz już taki pojemnik i chciałbyś/chciałabyś, abyśmy wsparli medialnie Twoją zbiórkę – również się odezwij. Wystarczy, że wyślesz na maila na adres serduszkopomocy@myregion.pl. Na pewno odpiszemy. 

Jak zgłaszać osoby, które potrzebują pomocy?

Po prostu wyślij nam maila na adres redakcja@myregion.pl. Każdą taką informację dokładnie sprawdzimy i wspólnie z fundatorami pojemników zdecydujemy, czy i kiedy rozpocząć zbiórkę, o czym Cię poinformujemy. 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne