NewsWOLSZTYN

W 26. Rotariańskim Rajdzie Turystycznym wystartowały 32 załogi. Mają do pokonania około stu kilometrów3 min na czytanie

0

Dzisiaj (13.09.) tuż przed godz. 11 komandor rajdu Zygmunt Gucze przywitał zawodników na wolsztyńskim Rynku. Do zawodów zgłosiły się 32 załogoi. Przed startem samochody każdej z nich sprawdziła policja.

– Startuję w zawodach po raz piętnasty. Wcześniej jako pilot, teraz jako kierowca. Myślę, że uczestników na rajd przyciąga to, że jest to bezpieczna rywalizacja, do której nie potrzeba wielu przygotowań – mówi Jakub Hojnacki (32 l.). Debiutantem był dziś jego pilot Mirosław Kubicki (35 l.), który podkreśla, że ważne jestem aby pilot i kierowca wypracowali sobie swój indywidualny i czytelny system komunikatów. Bo dużo czasu na zastanawianie się nie ma.


Punktualnie o godz. 11 wystartowała pierwsza załoga. Co dwie minuty burmistrz Wojciech Lis startował kolejne ekipy. Dopiero tuż przed startem zawodnicy dostali mapki z trasą. Co roku jest to ścisła tajemnica organizatorów. Wiemy jednak, że tym razem po raz pierwszy trasa będzie wiodła przez powiat nowotomyski. Zawodnicy mają do pokonania ok. 100 kilometrów. Po drodze zatrzymają się na siedmiu specjalnych punktach sprawnościowych.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News