NewsREGION

Koleje Wielkopolskie: Nasze pociągi są bezpieczne, ale przeprowadzimy dodatkowe przeglądy i pomiary1 min na czytanie

0

Koleje Wielkopolskie odnoszą się do wyników kontroli przeprowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. Jej wynikiem są decyzje o ograniczeniu eksploatacji 70 szynobusów obu firm z powodu niezgodności części z dokumentacją. UTK zobligował też przewoźników, w tym Polregio, do podjęcia działań mających na celu udowodnienie, że zastosowane w pojazdach podzespoły mają parametry identyczne lub lepsze od oryginalnych. 

Marek Nitkowski, członek zarządu Kolei Wielkopolskich wyjaśnia, że wykorzystane zamienniki są często lepsze od oryginałów. Wspomniane koła i tarcze są używane przez KW przez pięć lat i mają takie same parametry, a nawet lepsze niż oryginały. Nitkowski zapewnia, że dokumentacja dla UTK zostanie uzupełnieniu w najbliższym czasie oraz informuje, że wprowadzono dodatkowe przeglądy i pomiary w związku z decyzją urzędu. Podkreśla, że pojazdy były i są bezpieczne, a przewozy są prowadzone z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa. Jednak biorąc pod uwagę zapisy w decyzji wykonane zostaną dodatkowe czynności przeglądowe, dodatkowe pomiary, aby sprostać oczekiwaniom prezesa – podkreśla Marek Nitkowski.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku szynobusów Polregio. Jak informuje rzecznik prasowy Dominik Lebda, do czasu uzupełnienia dokumentacji będą częstsze i dokładniejsze przeglądy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News