FOTONewsWOLSZTYN

Uczniowie wracają do szkół. Dyrektorzy życzą, by nie musieli przerywać nauki w placówkach3 min na czytanie

0

W szkołach średnich w naszym regionie na inaugurację przyszli głównie uczniowie klas pierwszych, dla których to pierwszy dzień w nowej szkole. W wolsztyńskim liceum uczniów na szkolnym boisku witali m.in. dyrektor Katarzyna Lulkiewicz, kierownik oświaty w powiecie wolsztyńskim Dorota Gorzelniak i ksiądz proboszcz Sławomir Majchrzak. Życzyli uczniom przede wszystkim, żeby mimo rygorów spowodowanych pandemią koronawirusa jak najdłużej mogli uczyć się w tradycyjny stacjonarny sposób. 

W ubiegłym roku szkolnym nie było tradycyjnego zakończenia roku szkolnego dla maturzystów. Dlatego dopiero dzisiaj (1.09.) absolwenci przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Było też ślubowanie dla pierwszoklasistów. Nie zabrakło też słów tradycyjnie wypowiadanych przez szefa placówki: Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty. Tym razem spotkały się one z brawami.

W części szkół, zwłaszcza w podstawówkach w naszym regionie, rozpoczęcie roku szkolnego podzielono na kilka części. Tak, aby zbyt wielu uczniów nie przebywało na terenie szkoły jednocześnie. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO