NewsWOLSZTYN

Nie będzie apelu upamiętniającego ofiary drugiej wojny światowej. Samorządowcy sami złożą kwiaty pod pomnikami1 min na czytanie

0

W ubiegłym roku z okazji okrągłej 80. rocznicy wybuchu wojny 1 września po mszy za ojczyznę samorządowcy i mieszkańcy w asyście wojska i orkiestry dętej przeszli pod pomnik na Bielniku. Tam włodarze wygłosili przemówienia, złożono kwiaty, a wydarzenie uświetniła salwa honorowa. W tym roku z powodu epidemii będzie dużo skromniej. – Razem z burmistrzem Wojciechem Lisem złożymy rano kwiaty pod pomnikami w naszym regionie – mówi starosta wolsztyński Jacek Skrobisz. Wyjaśnia, że odwiedzą m. in. pomnik na Bielniku, były obóz w budynku Bojownika i budynek byłego stalagu na ulicy Drzymały w Wolsztynie. 

Wieczorem (1.09.) o godz. 18.30 w kościele farnym w Wolsztynie zostanie odprawiona msza święta za ojczyznę. Tego dnia wspominane będą ofiary II wojny światowej, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku i trwała do 1945 roku. Zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi. 

JP

FOTO: Rok temu, z okazji okrągłej 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, włodarze i mieszkańcy Wolsztyna spotkali się pod pomnikiem na Bielniku. 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News