NewsWOLSZTYN

Sukces zawodniczki Nadodrza Powodowo. Pobiegnie w finale Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce2 min na czytanie

0

Mistrzostwa we Włocławku rozpoczęły się w piątek (27.08.). Wczoraj (28.08.) w eliminacjach na 200 metrów kobiet Nikola Horowska z klubu Nadodrze Powodowo wywalczyła awans do finału z rezultatem 24:49.

Kwalifikację zdobyły dwie pierwsze zawodniczki w trzech biegach oraz dwie z czasem. Horowska biegła w pierwszym biegu eliminacyjnym. Na mecie była trzecia, ale rezultat pozwolił jej awansować do finału. Finał zaplanowano dzisiaj (30.08.) o godz. 19. Horowska wyjdzie na stadion we Włocławku już wcześniej, o godz. 15.45 będzie rywalizować w finale w skoku w dal.

Zawodniczka Nadodrza Powodowo przed startem Mistrzostw Polski była na pierwszym miejscu w tabelach aktualnych wyników w kraju w aż trzech konkurencjach: na 100 metrów osiągnęła czas 11:84, na 200 metrów oficjalnie 24:38, a nieoficjalnie 23:68 i w skoku w dal 6,02 metrów. Jeden z wyników podawany jest jako nieoficjalny, bo na zawodach popsuła się aparatura i rezultat mierzono ręcznie. Taka sytuacja w tabelach miała ostatnio miejsce w Polsce w sezonie 1963/64 i dotyczyła legendy polskiej lekkiej atletyki Ireny Szewińskiej. Horowska jest pierwszą wolsztynianką, a konkretnie mieszkanką Świętna, która złamała barierę 12 sekund na 100 metrów, 24 sekund na 200 metrów i sześciu metrów w skoku w dal. To wyniki na europejskim poziomie w kategorii juniorów.

Nadodrze Powodowo reprezentował też Łukasz Żok w biegach na 100 i 200 metrów. Niestety został zdyskwalifikowany. Szkoda, bo mieszkaniec Zakrzewa (gm. Siedlec) miał szansę na dobry rezultat zwłaszcza w rywalizacji na 200 metrów. W tym sezonie uzyskał oficjalnie rezultat 21:70 w biegu pod wiatr, a w wspomnianym nieoficjalnym 21:09, co przed Mistrzostwami Polski było drugim wynikiem w kategorii juniorów w Europie.

Zmagania we Włocławku ze względu na pandemię to dla najlepszych polskich lekkoatletów jedyna impreza medalowa w tym roku. Z tego względu wielu z nich specjalnie przygotowywało się do tych mistrzostw. Po dwóch dniach rywalizacji jedną z największych niespodzianek było dopiero drugie miejsce Marcina Lewandowskiego w wyścigu na 1500 metrów. Brązowego medalistę Mistrzostw Świata w Katarze pokonał Michał Rozmys, a trzeci był Mateusz Borskowski.

Transmisję zawodów można oglądać w TVP Sport.

JP

Na zdjęciu Nikola Horowska z trenerem Mirosławem Polakiem.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News