NewsWOLSZTYN

Kto pierwszy, ten postudiuje za darmo! Bon edukacyjny szuka człowieka, który chciałby wykorzystać tę szansę1 min na czytanie

0

Szefowa wydziału i przewodnicząca komisji edukacji rady powiatu Dorota Gorzelniak ogłasza wyścig po 15 tys. zł stypendium dla chcących studiować w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu – nowoczesnej, prywatnej uczelni, która kształci kadry w takich dziedzinach jak ekonomia, rachunkowość, finanse, bezpieczeństwo narodowe, turystyka i rekreacja, administracja, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz dziennikarstwo.

W tym roku uczelnia przeznaczyła ponad milion złotych na stypendia dla zdolnej młodzieży, fundując 70 stypendiów w kwocie wystarczającej na pokrycie czesnego za trzy lata studiów stacjonarnych. Dwa bony trafiły do Wolsztyna, a starosta Jacek Skrobisz został poproszony przez Magdalenę Górską – założycielkę WSHiU do przekazania ich tegorocznym maturzystom. Jeden z nich trafił już do osoby, która podejmie studia na prywatnej uczelni. Drugi wciąż czeka na swojego człowieka.

– Drugiego losowania nie będzie. Kto pierwszy ten lepszy – mówi Dorota Gorzelniak. Są jednak pewne wymagania. To zdana w tym roku matura i średnia na świadectwie ukończenia szkoły co najmniej 4,0. – Na pewno znajdzie się ktoś, kto wybierze z ofert uczelni kierunek w sam raz dla siebie i wykorzysta szansę, by studiować za darmo. Przecież taka okazja nie może się zmarnować – podkreśla.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News