NewsWOLSZTYN

Czekają nas gigantyczne korki? Objazd skrzyżowania wytyczono wąskimi gardłami i przez przejazd kolejowy2 min na czytanie

0

Dziś podano szczegóły zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu obok urzędu skarbowego. Mają one związek z budową tam ronda, która ruszy jutro (25.08.). Tym samym czekają nas gigantyczne korki, bo trasa objazdu, wyznaczona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wiedzie nie tylko wąskimi gardłami, ale i przebiega przez przejazd kolejowy, gdzie już teraz dochodzi do dużych zatorów. – Wyjazd z ulicy Inwestycyjnej w kierunku Leszna będzie cudem – zwracają uwagę mieszkańcy dodając, że dwie ciężarówki po 40 ton każda mijające się na wąskim gardle obok rampy kolejowej trudno sobie wyobrazić. 

GDDKiA za pośrednictwem wolsztyńskiego ratusza podała, że trasa przejazdu z kierunku Zielonej Góry w kierunku Poznania prowadzić będzie z wiaduktu na łącznicę z ul. Dworcową, dalej rampą kolejową w kierunku Leszno-Wschowa i dalej przez przejazd kolejowy przy Parowozowni. Następnie na skrzyżowaniu DW 305 z ul. Inwestycyjną skręcamy w lewo i dalej jedziemy do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Z ulicy Żeromskiego skręcamy w prawo na DK 32 – kierunek Poznań. 

Analogicznie trasa przejazdu z Poznania w kierunku Zielonej Góry przebiegać będzie przez ul. Żeromskiego, następnie ulicą Inwestycyjną do skrzyżowania z DW 305. Na skrzyżowaniu tym (przy Firestone) w prawo w kierunku centrum. Następnie przejeżdżamy przez przejazd kolejowy i jedziemy w lewo na rampę kolejową, a stąd łącznica (przy Netto) skręcamy w lewo na wiadukt DK 32 – w kierunku Zielonej Góry. – Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wprowadzone oznakowanie – apeluje wolsztyński ratusz. 

Utrudnienia potrwają przez kilka miesięcy, a inwestycja ma się zakończyć w grudniu. Realizuje ją konsorcjum firm – Infrakom Kościan i Infrakom Chwalim. Zadanie pochłonie ponad 9 mln zł. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News