NewsNOWY TOMYŚL

Zakończyła się manifestacja na Placu Chopina. Ksiądz proboszcz wezwał do wspólnej modlitwy5 min na czytanie

0

Dzisiejsze spotkanie, które odbyło się przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przebiegło w pokojowej atmosferze. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób, które spotkały się, by wyrazić w ten sposób swoją wiarę i zaznaczyć, że istotne są wartości chrześcijańskie. Wokół Placu Chopina ustawili się również funkcjonariusze policji, którzy, podobnie jak wczoraj, monitorowali, czy nikt nie zakłóca przebiegu zgromadzenia. 

– Każdy z nas czuje niepokój, bo to co zostało wczoraj tutaj przy kościele pokazane, daje do tego powody – mówiła podczas krótkiego przemówienia jedna z organizatorek. Podkreślała ona, że LGBT obnaża dzieci z poczucia bezpieczeństwa i wspomniała, że kiedy wczoraj odbywał się tęczowy piknik, w kościele ochrzczone zostało dziecko. – To, co obecnie się dzieje, zmierza do tego, co ma już miejsce w innych krajach. Krzywdzone są tam tysiące dzieci, a ich płacz i cierpienie nie jest dostrzegane – mówiła nawiązując do przepisów, które w Polsce chce się zmienić.

– Nasze dzieci mają jeszcze to szczęście, że żyją obecnie w kraju, gdzie nie ma zgody na adopcję dzieci przez homoseksualistów. I powinniśmy walczyć o to, by takiej zgody nigdy nie było. W innych państwach doprowadziło to do ogromnej tragedii – podkreślała organizatorka. Zaznaczała również, że działania podejmowane dziś przez środowiska LGBT są sprzeczne z przykazaniami bożymi i mówiła, iż należy pamiętać, że królową Polski jest Matka Boża, a królem Jezus Chrystus. – Dlatego musimy bronić tych, którzy żyją zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i stać w obronie dzieci, bo w innym razie będziemy mieć je na sumieniu – tłumaczyła jedna z organizatorek. 

Podczas przemówienia nawiązano również do ataków skierowanych w stronę ks. proboszcza Tomasza Sobolewskiego i maili, które otrzymał. – To przykład tego, jak krzywdzi się drugiego człowieka i na to nie może być zgody – podkreślano. Głos zabrał również uczestnik wczorajszego pikniku, który przez cały czas jego trwania stał z krzyżem podniesionym do góry. – Kiedy stałem i obserwowałem wczorajsze wydarzenie, modliłem się za tych ludzi i przypomniałem sobie, jak tysiące lat temu Izraelici też odeszli od bożych przykazań. Wówczas Bóg ich ukarał – podkreślał mężczyzna inicjując wspólne wykonanie pieśni „Nie rzucim Chryste”, którą wszyscy zaśpiewali. 

Na koniec do zebranych przemówił ks. Tomasz Sobolewski prosząc o modlitwę za siebie, dzieci i wszystkich wierzących. Odmówił on również dziesiątek różańca wspólnie ze zgromadzonymi i zaprosił na spotkanie dotyczące LGBT, które w środę wieczorem odbędzie się na salce parafialnej. 

Dzisiejsze spotkanie pod kościołem odbyło się pod hasłem „Stop prześladowaniu chrześcijan, niszczeniu chrześcijańskiej rodziny i narzucaniu nam antychrześcijańskiej ideologii”. Zakończyło się bez przemarszu, chwilę po godz. 19. Zebrani mogli również otrzymać ulotki z informacjami dotyczącymi LGBT. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News