NewsWOLSZTYN

Gmina malowana oczami dziecka. Podsumowanie pleneru, w których najmłodsi mogli wykazać się twórczością3 min na czytanie

0

W Gminie Przemęt zorganizowano plener malarski dla dzieci i młodzieży – oczywiście zachowując zasady obowiązujące w okresie pandemii. Przedsięwzięcie było organizowane przez GCKiB w Przemęcie, a prowadzącymi zajęcia pod czas pleneru byli artyści Dagmara Angier-Sroka i Bartłomiej Sroka. Podsumowaniem pleneru malarskiego był wernisaż wystawy prac wszystkich uczestników i druga wystawa, której otwarcie odbędzie się 28 sierpnia w poewangelickim kościele w Kaszczorze. 

– Największym walorem zajęć była możliwość przeniesienia niewątpliwych walorów ziemi przemęckiej na papier, w formie malarskiej ekspresji – mówi Bartłomiej Sroka. Wyjaśnia, że na pracach uczestników można dostrzec ptaki występujące na tym terenie, przyrodę, jeziora, lasy i malownicze pejzaże wiejskie, jak i chrakterystyczne elementy architektoniczne naszej gminy jak fara w Przemęcie, kościół w Wieleniu i Starkowie oraz zabudowania wiejskie w Kluczewie. 

– Niewątpliwym atutem przedsięwzięcia było również to, że działania, które do tej pory odbywały się w murach GCKiB, mogły zagościć w miejscach gdzie kultura była towarem poszukiwanym. We wsi Sokołowice, która wydaje się być na „końcu świata”, dzieci i młodzież miała możliwość odkrywania nowych inspiracji do swojej twórczości i odkrywania nowych zakątków naszego regionu – podkreśla artysta. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News