NewsNOWY TOMYŚL

Ireneusz Krosny i festiwal folkloru. Znamy szczegóły Nowotomyskiego Jarmarku, który odbędzie się we wrześniu1 min na czytanie

0

W tym roku nie będzie takiej imprezy, jak przed rokiem. Zamiast jarmarku gmina organizuje jarmarek, czyli imprezę w nieco ograniczonej formule. Atrakcji jednak nie zabraknie. Imprezy rozpoczną się w piątek (4.09.) o godz. 18, kiedy to oficjalnie odsłoniony zostanie odrestaurowany kosz. Godzinę później otwarty zostanie kiermasz i rozpoczną się koncerty. Zagrają zespoły Antkowe Pyry oraz Ojej. 

Dzień później (5.09.) o godz. 16 wystąpi Ireneusz Krosny, znany kabareciarz i mim. Po nim Modesta Pastiche akustycznie i Country Zenit. Na niedzielę (6.09.) zaplanowano Festiwal Folkloru Miejskiego im. Andrzeja Bobkiewicza „Pitolinie na wiklinie”. Koncerty rozpoczną się o godz. 16. Zagrają: Kapela Zza Winkla, Kapela Znad Baryczy, Kapela z Kopyta. Warto dodać, że nowotomyski zespół (Kapela Zza Winkla) obchodzi w tym roku swój 40-lecie istnienia. 

Jak dowiadujemy się w ratuszu, wśród atrakcji jarmarku będą m.in. stoiska z rękodziełem, kiermasz wyrobów wiklinowych, warsztaty plecionkarskie, kataryniarz, animatorzy i szczudlarze, czy food tracki. 

Poza jarmarkiem, kilka wydarzeń planuje Nowotomyski Ośrodek Kultury. We wrześniu rusza tam sezon kulturalny. Rozpoczną się zajęcia dla dzieci, będą spektakle. Planowane jest też wydarzenie plenerowe w ostatni weekend września, a na początku września ma mieć miejsce premiera książki Andrzeja Bobkiewicza „Okiem BOA”. 

Wracając do jarmarku, będzie on finansowany ze środków pochodzących od sponsorów i z budżetu gminy, która zapewnia, że koszty nie powinny przekroczyć 50 tys. zł. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News