NewsWOLSZTYN

Cztery medale dla zawodników Zrywu! Sukces naszych na ogólnopolskich regatach w Poznaniu3 min na czytanie

0

W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Regaty im. Rafała Pisza, podczas których nie mogło zabraknąć reprezentantów Zrywu Wolsztyn. 

Zawody można zaliczyć do udanych. Klub wrócił do Wolsztyna z czterema medalami, a w klasyfikacji punktowej zajął drugie miejsce. Z pewnością byłoby pierwsze, gdyby nie fakt, iż do klasyfikacji wliczane były także wyścigi kanadyjkarzy, a tych w Zrywie nie ma. 

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy. Mikołaj Kaźmierczak zajął 1. miejsce w K1 na 500 metrów a Kinga Chojnacka wygrała w kategorii dziewczynek w K1 na 500 metrów. Poza dwoma złotami, Zryw zdobył także dwa srebra. Mateusz Majza był drugi w kategorii młodzików na 500 metrów, natomiast Magda Radna zajęła drugie miejsce w kategorii juniorów na 2000 metrów. – Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza młodzież, która zdobyła większość medali a w wielu przypadkach zajęła także czwarte miejsca – mówi trener, Marek Szymankiewicz.

Poza medalami udało wywalczyć się także kilka miejsc poza podium. Blisko brązowego krążka byli Eryk Wajs, Natalia Szczepaniak, Marcin Nyczkowiak, Kacper Jastrząb, Zofia Hofman – wszyscy oni zajęli czwarte miejsce a do medali zabrakło naprawdę niewiele. Z bardzo dobrej strony pokazali się również: Martyna Kowalska, Basia Jokiel, Zuzanna Tomys, Patryk Tomaszewski, Patryk Domagala, Wojtek Lisiecki, Klaudia Umińska, Jan Myssak, Miłosz Górny. 

Należy również wspomnieć, że Kasia Skorupińska, jako juniorka, wystartowała w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym. Podczas swojego biegu, Kasia rywalizowała m.in. z Martą Walczykiewicz i Beatą Rosolską – medalistkami Igrzysk Olimpijskich. Nasza zawodniczka, ścigając się z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi kajakarkami spisała się rewelacyjnie i w konkurencji K1 5000m K zajęła wysokie, szóste miejsce.

Warto przypomnieć, iż zawody niejako były zakończeniem obozu dochodzeniowego który odbywał się przez poprzednie dwa tygodnie na wolsztyńskiej przystani. Udział brało w nim 35 dzieci, dla których właśnie start na Malcie w Poznaniu był pierwszym.

MP 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News